YouTube zrušil Okamurovi kanál a předseda zuří. Na pomoc hned přispěchal Ovčáček

Tomio Okamura (FB)

Tomio Okamura | FOTO: FB

Tomio Okamura je znám tím, že nesnese jakoukoli kritiku. Na sociálních sítích bleskově likviduje kritické poznámky a autory blokuje. Když dnes něco vykládá o cenzuře, je to zrovna od něj legrační.

Předseda SPD se na Facebooku velmi rozhořčil: „Nastupuje tvrdá cenzura. YouTube mi včera bez jakéhokoli předešlého upozornění zrušil můj kanál. Důvodem zrušení je podle všeho to, že jsem opakovaně zveřejňoval videa, na kterých byly vyobrazeny násilné a kriminální činy migrantů v západní Evropě a „bojovníků proti rasismu“ v rámci hnutí Black lives matter v USA. Zrušením mého profilu mi hrozí také Facebook. Jsme svědky tvrdé cenzury a nastupující totality. Jsem ze strany YouTube cenzurován za to, že nesouhlasím s nelegální migrací, islamizací a s politikou EU, a upozorňuji na nebezpečí, která to přináší. Ihned jsem si vytvořil nový YouTube kanál a rád bych vás pozval, abyste  ho sledovali a stali se odběrateli, jelikož tam pravidelně zveřejňuji moje video komentáře a další aktuality ohledně zákulisí a faktů k nejaktuálnějšímu dění.“

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Státní úředník a velmi občasný mluvčí Lán a Hradu (když se tam něco děje, ale ono se tam většinou nic neděje) Jiří Ovčáček se na Twitteru hbitě přidal: „Jde o cenzuru a pošlapávání svobody slova. Nová totalita pod ideologickou a fluidní zástěrkou “boje s nenávistí” nenávistně zakazuje nepohodlné názory. Je pikantní, že ke zvýšeným útokům na svobodu dochází v čase, kdy do kin zamířil film Havel…“

Tomio Okamura je manipulátor. Příkladem je třeba video, které Okamura umístil na Facebook letos 3. července. Údajně ukazovalo napadení mladé ženy migranty na nádraží v portugalském Lisabonu, což se mělo odehrát na začátku května. Podle webu Polígrafo ale na těch záběrech žádní migranti nejsou. Agresivní ženu prý vykázala z vlaku průvodčí a lidé se ji snažili zpacifikovat, než dorazí policie. (O věci psal třeba iDnes.cz)

Okamurova demagogie spočívá především ve výběru a dávkování. Pečlivě si vybere nějaké události a zhuštěně jimi bombarduje publikum. Stovky útoků příslušníků německé ultrapravice na muslimy a jejich objekty nezaznamená. Že útok na synagogu v Halle loni v říjnu a vraždu dvou lidí provedl německý pravicový extremista Stephan Balliet, který se rozhodoval mezi mešitou a synagogou, protože mu to vyšlo nastejno, by mu ideologický konstrukt naboural. Ani nemluvě o tom, že kromě synagogy a mešity uvažoval sedmadvacetiletý muž také o útoku na nějaké „antifa“ centrum. Tak to už se vůbec nehodí.

Okamura vytrvale používá pojem migranti, protože to zní dostatečně pohrdavě, pro něj neexistují uprchlíci. Integrovaní lidé, co dostali azyl, ho nezajímají. Tímto přístupem bychom mohli během týdne vyřídit prakticky každou menšinu, která u nás žije.

Další skutečností jsou komentáře, které se pod jeho příspěvky šíří. Tam je to čirá nenávist a tupost. Ty ale Tomio nemaže, kdepak. Vždyť mu tam všichni děkují, jak zachraňuje národ a je poslední obránce pravdy a že budou volit jen jeho. Kdyby se zkusil obrátit na nějaké bystřejší vrstvy, pohořel by. Tak to zkouší pořád znova. Nejdřív lidi vyděsit a pak jim nabízet záchranu. Kdyby nabízel odvar z netopýrů na zázračné zhubnutí, dělal by to nejspíš podobně. Vždyť je to jedno. Jemu.

O nechytrém Ovčáčkovi škoda mluvit. Významný je jen tím, že je pokračujícím ukazatelem po všech stránkách upadajícího Miloše Zemana. Nějakou vlastní osobnost nemá. On ale netuší, že si ho Zeman vybral právě pro jeho lokajskou nicotnost, a myslí si, že je někde vysoko. Přitom je jen plavčík na prorezavělé bahenní ponorce.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner