Youtuber Kovy ve vyznamenání nevěří: Stejně bych si ho od Zemana nevzal, říká

Karel Kovář alias Kovy (repro Youtube.com)

Karel Kovář alias Kovy | FOTO: repro Youtube.com

Je to sice velmi zvláštní představa, ale mezi oceněnými státním vyznamenáním by se letos mohl objevit i dvaadvacetiletý youtuber Karel Kovář, známější pod svou přezdívkou Kovy. Pokud by ovšem prezident Zeman na návrh pirátského poslance Tomáše Martínka skutečně zareagoval, musel by počítat s tím, že by si mládeží oblíbený Kovy pro metál nepřišel.

Pirát Martínek navrhuje, aby Kovář dostal medaili Za zásluhy nižšího řádu v oblasti vzdělávání. Nejpopulárnější český youtuber, jehož kanál odebírá přes 760 tisíc lidí, si ovšem nemyslí, že by si takovou poctu zasloužil. Navíc je přesvědčen, že z rukou Miloše Zemana, který podle něj nedělá naší zemi dobrou reklamu, by ji nepřijal.

„Překvapilo mě to, velmi. Já to beru jako gesto. Nikdo si reálně nemyslí, že tohle nějak dopadne. Zaprvé, nebudu schválen a i kdybych nějakým zázrakem zvolen byl, tak si vyznamenání z rukou úřadujícího prezidenta nedokážu převzít. Takže to je nerealizovatelná věc,“ reagoval Kovy ve videu, které zveřejnily Seznam Zprávy.

Proč by ovšem youtuber nehodlal metál převzít? „Z důvodu toho, že zásadně nesouzním s tím, jak reprezentuje Českou republiku, s tím, že rozděluje společnost a s tím, že si cíleně vybírá, třeba i právě k vyznamenání občas, nebo schvaluje lidi, kteří potom rozdělují v názoru společnost třeba i na to samotné vyznamenávání,“ vysvětluje Kovář.

„Spousta věcí, které přicházejí z toho směru jsou cílené provokace, které mají v určitě skupině lidí, jak se říká „Pražské kavárně“ vyvolat negativní emoce. V podstatě je to definice trollingu,“ myslí si populární Kovy.

Více než oficiálních ocenění si podle svých slov váží podpory svých fanoušků a nad vyznamenáními nepřemýšlí. „Nemyslím si, že jsem zatím dokázal něco natolik zásadního, abych si třeba vyznamenání zasloužil,“ má jasno Kovy. „Doufám, že mám před sebou ještě spoustu let, kdy budu moci dokázat něco víc a to že se třeba v nějakém pokročilém věku nějaký metál zasloužím. Ale to mě ještě čeká hodně práce do té doby,“ říká s pokorou populární youtuber.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]