Youtubeři napálili experty na královskou rodinu a odhalili jejich předpojatost vůči Meghan

Harry a Meghan v rozhovoru s Oprah Winfreyovou (billboard.com)

Harry a Meghan v rozhovoru s Oprah Winfreyovou | FOTO: billboard.com

Dvojice youtuberů napálila několik respektovaných expertů na britskou královskou rodinu. Předstírali, že pro televizní pořad sbírají názory na očekávané interview s Harrym a Meghan. Získali tak několik rozhovorů s uznávanými odborníky na královskou rodinu. Háček je ale v tom, že jim experti své názory na rozhovor poskytli několik dnů předtím, než daný rozhovor vůbec spatřil světlo světa.

Před několika dny média zaplnil dlouho očekávaný rozhovor s Harrym a Meghan. Vedla ho legendární moderátorka Oprah Winfreyová. Jedním z témat, o kterých spolu hovořili, byl vztah královské rodiny s britskými médii, především těmi bulvárními. Harry uvedl, že jeho rodina žije ve strachu z toho, že se bulvární tisk obrátí proti nim.

FORUM 24 (archiv)

S bulvárním tiskem souvisí i tematika expertů na královskou rodinu, kterých je v Británii mnoho a kteří při podobně důležitých událostech souvisejících s monarchií dostávají v médiích nemalý prostor. Dvojice youtuberů Josh Pieters a Archie Manners se rozhodla několik takových odborníků napálit.

Pieters a Manners předstírali, že zastupují produkční společnost připravující rozhovory s experty na královskou rodinu pro televizní speciál, který měl být odvysílán ihned po zveřejnění očekávaného rozhovoru, jenž s Harrym a Meghan vedla Oprah Winfreyová.

Na názor na v danou chvíli ještě nepublikovaný rozhovor se zeptali královnina bývalého tiskového mluvčího Dickieho Arbitera, šéfredaktorky magazínu Majesty Ingrid Sewardové a dvou známých komentátorů královské rodiny Richarda Fitzwilliamse a Victorie Arbiterové (CNN). Ti potom v nahrávaném videohovoru rozhovor s Harrym a Meghan ochotně okomentovali tři dny předtím, než ho viděli.

„V tom rozhovoru jsme podle mého názoru viděli herečku předvádějící jedno ze svých skvělých vystoupení. Od začátku až do konce to Meghan hrála,“ vyjádřila se šéfredaktorka magazínu Majesty Ingrid Sewardová.

Komentátor Richard Fitzwilliams řekl, že moderátorka Oprah Winfreyová byla příliš mírná a soucitná a že interview nebylo vyvážené. 

Oslovení experti se nebáli vyjadřovat o smyšlených detailech z v tu dobu nezveřejněného rozhovoru, na které se jich dvojice youtuberů ptala. Přislíbili jim totiž, že se v televizním vysílání objeví jen relevantní odpovědi.

Na video, které již zhlédlo přes milion lidí, se můžete podívat zde:

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]