Z Babišova mailu přišlo sdělení o jeho vlastním poslanci: Bláha je blb

Facebook Jiřího Bláhy

Pan premiér je někdy takový ústnatý, ale většinou si to vyhradí pro své kritiky a odpůrce. Teď to postihlo poslance z jeho vlastního hnutí. Sdělil o kolegovi z hnutí a ze sněmovny, že je blb. Jak se to jen mohlo stát?

Podnětem bylo projednávání novely zákona proti týrání zvířat, kde jde také o zákaz klecového chovu slepic. Dne 8. července se hlasovalo. Pro bylo i 20 poslanců hnutí ANO. Jenže pak poslanec Jiří Bláha (za ANO) hlasování zpochybnil. „Někteří poslanci nevěděli, o čem hlasují, mysleli si, že hlasují o něčem jiném. A já jsem se přemáčkl,“ vysvětlil to tehdy Bláha pro server iRozhlas.cz. Na druhý pokus už k „přemáčknutí“ nedošlo. Spolu se sedmnácti dalšími hlasoval proti.

FORUM 24

Co se dělo potom, popisuje server iRozhlas.cz: „Právě se ‚změnou názoru‘ libereckého poslance chtěl premiéra hned po hlasování konfrontovat Lukáš Tošovský, který se problematice klecových chovů dlouhodobě věnuje. Předseda vlády mu totiž v únoru slíbil, že ‚to zařídí‘.

‚Co měl dneska znamenat ten Bláha? To už si z lidí děláte prču v přímém přenosu? Vy mi napíšete, že to zařídíte, a vaši poslanci tento návrh zákona shodí? To jako vážně? Takhle tu firmu řídíte? Naoko se tvářit, že vám na kvalitě života nosnic záleží, ale tajně osnovat hlavně neohrožení vašich ekonomických zájmů?‘ ptal se premiéra Tošovský v den hlasování.

Po pár minutách z pracovní adresy Andreje Babiše dorazila odpověď: ‚Blaha je blb. Bude se hlasovat v zari takova je dohoda vetsiny snemovnych stran. Takže musite vydrzet. Andrej Babiš.'“

To jsou věci. Zpráva byla poslána z e-mailové adresy [email protected] Babiš na dotazy, zda to skutečně napsal, neodpověděl. Mluvčí vlády Jana Adamcová iRozhlas.cz odkázala na zástupce ANO. Mluvčí ANO Martin Vodička nereagoval na e-mail, SMS, ani volání. Je na dovolené.

Poslanec Bláha nese Babišův výrok s pravou anonistickou statečností: „Hele, to je jeho věc. Já o tom samozřejmě nevím, ale jsou to nějaké jeho vyjadřovací schopnosti. V okamžiku, kdy to udělal, je to jeho záležitost. Já jsem zvyklý, že mě kritizují všichni, protože mám trošku jiné názory než většina lidí ve sněmovně. Neřeším to. Pro většinu poslanců jsem zjevení z kosmu… Spíš bych řekl, že je pod obrovským tlakem. Mediálním, lidským a všech záležitostí, které jsou. Já osobně říkám, že člověk, který se dostane do premiérské funkce, to může dělat maximálně čtyři roky. Pak ten člověk musí být totálně opotřebován psychicky.“

Tak uvidíme, jak se komunikace vyvine. Že je pan premiér totálně opotřebován psychicky, je docela možné. Tak snad se stihne pro to, aby i slepicím bylo líp, něco udělat včas, dokud pan premiér z vyčerpanosti, nevyspalosti nebo jiných důvodů nepadne.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner