Z Bureše Babišem: Lidé sbírají peníze na knihu o ministru financí

Andrej Babiš v 80. letech (archiv F24)

Andrej Babiš v 80. letech | FOTO: archiv F24

Portál Biztweet.cz mapuje působení oligarchů v České republice i na Slovensku a rozhodl se zveřejnit rozsáhlou dokumentaci mapující začátky současného ministra financí Andreje Babiše. Podle tvůrců vicepremiér tají pravdu jak o svém životě, tak o svých firmách – a právě to by se díky sbírce na serveru HitHit.cz mělo změnit.

„Nás portál připravuje sérii o vzniku Agrofertu na vlastní náklady, bez jakékoliv podpory a sám nese všechna rizika.,“ uvádí se na sbírkové stránce projektu s tím, že se zdá, jako by čeští a slovenští oligarchové podepsali pakt jako z seriálu Mamon Vladimíra Michálka.

screenshot-2016-11-09-16-44-10

„Za vše mluví jména jako Babiš, Beljajev, nebo Rakický. Andrej Babiš při popisování svých začátků přeskakuje téměř polovinu jeho kariéry. Pravda se však pojí s komunismem, agresivní privatizaci a podezřením z podvodu,“ píše se u sbírkového příspěvku.

K celkovému profesionálnímu pohledu, potřebujeme čas na oslovení svědků, postav z Babišovy minulosti, soudů, vycestovat na Slovensko a zaplatit výrobu materiálu,“ dočteme se na webu.

Mimo jiné se zde hovoří o roli Andreje Babiše při vzniku hnutí SMER Roberta Fica či o bývalých spolupracovnících Petrimexu, kterým dnes úspěšný lídr strany ANO nemůže přijít na jméno.

Přispět můžete ZDE.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]