Z Gazy bylo na Izrael odpáleno 50 raket. Je to pomsta za likvidaci teroristy abú Atty

Raketový útok, ilustrační snímek  (Twitter)

Raketový útok, ilustrační snímek | FOTO: Twitter

Izraelská armáda zabila jednoho z velitelů ozbrojené radikální palestinské organizace Islámský džihád Bahá abú Attu. Oznámila, že měl na svědomí stovky teroristických útoků a další právě chystal. Operaci provedla v palestinské Gaze, odkud následně vylétlo na Izrael velké množství raket. Na dalšího člena téže organizace zaútočila izraelská armáda v syrském Damašku. (ct24.ceskatelevize.cz)

„Atta byl přímo zodpovědný za stovky teroristických útoků proti izraelským civilistům a vojákům. Jeho další útok bezprostředně hrozil,“ napsala izraelská armáda, když oznámila jeho zabití.

Izraelská policie preventivně uzavřela silnice v blízkosti Pásma Gazy. Podle mluvčího Jonatana Konrikuse se připravuje na „několikadenní střety“.

Organizace Islámský džihád smrt dvaačtyřicetiletého Atty potvrdila a dodala, že při útoku zemřela také jeho žena a byli zraněni dva další lidé.

Ohlásila odvetu. „Jdeme do války. Netanjahu překročil všechny červené linie atentátem na velitele Jeruzalémských brigád (ozbrojeného křídla Islámského džihádu) Bahá abú Attu. Budeme reagovat tvrdě, “ uvedl velitel Islámského džihádu Zijád Nachla s odkazem na izraelského premiéra.

Krátce nato se v izraelských městech rozezněly sirény varující před útokem ze vzduchu. Reuters píše o salvě raket vypálených z Gazy na řadu měst včetně Tel Avivu. „Z Pásma Gazy byl na Izrael odpálen značný počet raket,“ uvedl podle AFP mluvčí izraelské armády Konrikus.

Později armáda uvedla, že vylétlo 50 raket a 20 z nich sestřelil protiraketový systém Železná kupole. V Gan Javne v centrálním Izraeli podle zdravotnických služeb střepiny lehce zranily muže. V jižním Izraeli dělostřelecký granát podle The Times of Israel zapálil pole.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články