Z hackathonu zbyla po zásahu Babiše normalizační Akce Z

()

Z víkendového hackathonu, kde šedesát programátorů postavilo e-shop na dálniční známky, za který chtěla vláda Andreje Babiše původně dát 401 milionů korun, zbyla podivná pachuť. Celá akce byla skvělým happeningem a ukázkou toho, jak Babišova vláda špatně hospodaří. Ovšem až do chvíle, kdy programátoři do své „dílny“ pustili v neděli Andreje Babiše, nechali ho promlouvat tak, že z fotografií to vypadá, jako když je tam přišel školit, a na závěr si s ním někteří dělali selfie. Zbyla jen šaškárna a věnování politických bodů Babišovi.

S odstupem dvou dnů tak celý hackathon nepůsobí jako zrcadlo nastavené vládě a ukázka její neschopnosti. Působí jako normalizační Akce Z. To byly ony akce, kdy občané o sobotách, někteří dobrovolně a někteří méně dobrovolně, chodili stavět kulturní domy, samoobsluhy, školky, pokládali vodovody a páchali další stavby, které bolševický režim nezvládl vybudovat.

Podívejme se na to optikou 70. a 80. let: Skupina dobrovolníků se rozhodla bezplatně vypomoci státu se zajištěním e-shopu pro prodej dálničních známek. V průběhu práce je přišel pozdravit a morálně podpořit soudruh generální tajemník, který brigádníky pozdravil přátelsky jako holky a kluky. Soudruh tajemník brigádníkům poděkoval za přínos pro socialistickou společnost a její rozvoj. Jsme opět o krok dále před kapitalistickým západem.

Bohužel to dopadlo tak, že na skandálu s nezodpovědným rozhazováním státních peněz politicky vydělal ten, kdo za onen skandál nese odpovědnost. Povedená Akce Z. Tak a teď ještě brigádnicky postavit pár dálnic a pokud zbyde čas, soudruh generální tajemník by potřeboval pomoci s oráním svých skromných polností.

Buduj vlast – posílíš mír.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]