Z koupelny rovnou do nemocnice. Mohla jsem zemřít, popisuje horor žena

Koupelna Ilustrační snímek (AdobeStock)

Koupelna Ilustrační snímek | FOTO: AdobeStock

Mladá Angličanka Jo Kenyonová musela nedávno natřikrát putovat do nemocnice poté, co doma v koupelně zažila nefalšovaný horor. Když totiž usedala na toaletu, zakousl se jí do stehna pavouk, kterého si lidé často pletou s velmi nebezpečnou černou vdovou. A i když snovačka ostrovní není zdaleka tak smrtící, ženě přesto způsobila vážné zdravotní problémy. Lékaři jí později řekli, že kdyby nezareagovala pohotově a nejela okamžitě do nemocnice, mohla v krajním případě i zemřít.

Čtyřiatřicetiletá Jo Kenyonová ze severoanglického Leedsu si přišla do koupelny ulevit, po dosednutí na toaletu se jí ale do stehna zakousl velký pavouk. Vyděšená žena osminohého útočníka, kterým byla nejspíš výše zmíněná snovačka ostrovní, smetla do mísy a spláchla. A vzápětí už volala na nouzovou linku, píše britský portál The Sun.

Eric Drooker

Zdravotníci jí poradili, aby jela do nemocnice, protože hrozilo, že by se kousanec mohl zanítit. Když Jo, která se živí jako produkční v rádiu, přijela na pohotovost, lékaři jí museli ošetřit obrovský bolák, který se jí mezitím udělal. Kvůli ošetření a vyčištění zranění se pak musela do nemocnice vrátit ještě dvakrát. Popsala, že poté, co ji pavouk kousnul, byla v agónii a sotva zvládla chodit. „Lékaři mi řekli, že kdybych nepřijela okamžitě, kousanec by mohl způsobit sepsi (otravu krve) a potenciálně a ta by mě mohla potenciálně i zabít,“ vzpomíná nyní Kenyonová.

Několik dní po útoku pavouka byl pro ni prý bolestivý každý krok a několik dalších týdnů e bolest ozvala pokaždé, když si sedala. „Z pavouků mám hrůzu celý život. Jediný způsob jak to (kousnutí) popsat, je, že je to podobné, jako když se otřete o zapálenou cigaretu. Začalo to pálit tak náhle, že jsem okamžitě vyskočila. Zvedla jsem sedátko a hned jsem uviděla obřího pavouka, který se pod ním schovával,“ přiblížila mladá Britka okamžiky hrůzy. Zvíře se jí podařilo srazit do mísy a spláchnout, při prohlídce v zrcadle pak okamžitě objevila stopy kusadel. O půl hodiny později už místo zakrýval puchýř. Pak už následovala zmíněná návštěva nemocnice, při níž se dozvěděla, že kdyby zůstala doma, mohlo dojít k tragédii.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]