Z partnerského e-shopu Mafry zmizela nabídka hrnku s Hitlerem. Stalin zůstává

Nabídka e-shopu Naše Vojsko (koláž Kateřina Valentová)

Nabídka e-shopu Naše Vojsko | FOTO: koláž Kateřina Valentová

Médii před nedávnem proběhly informace o nabídce sběratelských předmětů s nacistickou tematikou v e-shopu patřícímu nakladatelství Naše vojsko. Pořídit si zde totiž můžete kromě knih také hrnečky nebo trička s potiskem. Ještě o víkendu nabízel tento e-shop jako idol na přední straně trička nebo hrnku také Adolfa Hitlera nebo Reinharda Heydricha.

Sestava idolů je ale opravdu přepestrá, pouze o nacisty se tu vstkutku nejedná. Počínaje Marylin Monroe nabídka pokračuje přes Vlastu Buriana, Elvise Presleyho a Putinem končí.  Zřejmě po mediální odezvě právě dva výše zmiňovaní nacisté z nabídky vypadli. Nabízí se otázka, zda „dychtiví sběratelé“ dárečky vykoupili, prodejce je ze strachu stáhl z prodeje či zasáhl sám Andrej Babiš, coby majitel mediální společnosti MAFRA, a. s., jednoho z hlavních partnerů nakladatelství Naše vojsko.

Pro všechny „sběratele“ ale stále zůstává pěkný hrnek se Stalinem či tričko se Saddámem Husajnem. Opravdu bizarní sběratelské předměty pochybné sběratelské hodnoty. U výrobků není uveden počet v sérii, vyrobeno nejspíš v Číně, na sběratelské burze by tyto kousky jistě neuspěly. Na jiných burzách však jistě ano.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články