Z vedení Pirátů se stahují známé tváře, Olga Richterová už nebude kandidovat

První místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová (Twitter / Olga Richterová)

První místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová | FOTO: Twitter / Olga Richterová

V lednu se má konat celostátní fórum, které bude volit vedení Pirátů. Poté, co kandidaturu na předsedu ohlásil senátor Lukáš Wagenknecht, sdělila dosavadní první místopředsedkyně Olga Richterová, že svůj post obhajovat nebude.

„Za ty roky v republikovém předsednictvu jsem mnohokrát hledala, proč se nám nedaří dotahovat větší projekty, když se tolik lidí snaží a má dobrou vůli. Než abychom si říkali, že je něco ‚zakleté‘, je podle mého vhodné si přiznat, že v něčem nemáme dobře nastavenou naši strukturu fungování,“ doplnila k tomu Richterová.

()

Jak uvedla pro ČTK, ve straně je řada pracovitých a talentovaných osobností, takže předpokládá, že nové složení předsednictva a jednotlivých odborů zajistí rozvoj jejich liberální středové strany. Právě její bratr Mikuláš Ferjenčík navrhuje, aby si složení expertních týmů zvolilo nové předsednictvo, a ne celostátní fórum, jak to bylo doposud. Nicméně ani on po vypadnutí ze sněmovny neplánuje kandidovat na žádnou funkci.

Z dalších výrazných tváří Pirátů nehodlá v lednu kandidovat ani Vojtěch Pikal nebo Radek Holomčík, na všechny stranické funkce rezignoval Martin Kučera, z vládního týmu odešel expert na zdravotnické právo Ondřej Dostál a se silným bouchnutím dveří zastupitel za Prahu 9 Petr Daubner ze strany přímo vystoupil.

O tom, že se něco děje, svědčí i fakt, že dosavadní předseda a daleko nejvýraznější tvář Pirátů Ivan Bartoš zatím svou kandidaturu nepotvrdil. Vysvětluje to tím, že je momentálně příliš zaměstnán vládním angažmá. Mezitím do vedení strany kandiduje řada Bartošových kritiků.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]