Za alkohol na šlapadle můžete zaplatit pokutu 100 tisíc nebo skončit ve vězení

ČTK

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Kdokoli, kdo se o prázdninách hodlá vydat na vodu a přitom si myslí, že může třeba na šlapadle nebo pramičce popíjet alkohol, se může velmi divit. Na vodě totiž platí nulová tolerance, o které jen málokdo ví. Pár piv v krvi vás může přijít na sto tisíc korun pokuty nebo se můžete dostat i do vězení.

Kontroloři Státní plavební správy a říční policisté chtějí letos kontrolovat víc než kdy předtím. „Budou vytvořeny společné hlídky zaměstnanců Státní plavební správy a policie. Budou zastavovat plavidla a vůdci plavidel budou podrobováni orientační dechové zkoušce na požití alkoholu,“ řekla TV Nova ředitelka Státní plavební správy Klára Němcová.

Těžko si lze představit, že se najednou všichni „vodáci“ budou plavit bez alkoholu v krvi. Podle informací serveru TN.cz se totiž 80 procent lidí plaví pod vlivem.

Kromě až stotisícové pokuty, kterou můžete dostat klidně i na šlapadle u Národního divadla, je tu ještě přísnější postih. „V případě, že policie zjistí, že člověk na šlapadle je pod vlivem alkoholu, je to účastník plavebního provozu a hrozí mu sankce. V případě, že by nadýchal více než jedno promile, tak mu hrozí i vězení,“ říká mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

 

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner