Za Babiše investigativní tým v MfD nefunguje, píše SME

Eric Drooker

Mediální vliv Andreje Babiše na úspěch jeho hnutí je podle jednoho z nejčtenějších slovenských deníků SME  jasně zřetelný. Když se druhý nejbohatší Čech snažil uspět ve volbách, pomohl mu i fakt, že koupil vydavatelství Mafra, pod které spadá i Mladá fronta DNES. Zdejší investigativní tým, který v deníku působil několik let a detailně sledoval politické dění, najednou přestal fungovat. Hnutí ANO ani jeho šéf tak nebyli podrobeni žádnému detailnímu rozboru.

Síla investigativního týmu v Mladé frontě DNES byla podle SME neoddiskutovatelná. Prokázala se například v době působení Věcí veřejných ve vládě. MfD dokázala sérií článků, které upozorňovaly na fakt, že se jedná o podnikatelský projekt Víta Bárty, který je prosáklý korupcí, způsobit politickou smrt VV. Stejnou mediální kampaň ovšem ANO absolvovat nemuselo, protože v době, kdy by k ní mohlo dojít, koupil Mladou frontu Andrej Babiš.

Deník SME poukazuje i na skutečnost, že získání 19 procent hlasů ve volbách pro hnutí ANO- není pouhým odrazem mediálního vlivu, který si Babiš za poslední dva roky vytvořil. Podle slovenského listu se o část úspěchu svého hnutí zasloužil miliardář sám a část mu spadla do rukou sama. Největším darem z nebes byla pro Babiše aféra okolo bývalého premiéra Petra Nečase a jeho bývalé milenky a současné manželky Jany Nečasové-Nagyové. Po zveřejnění informací, podle kterých měla Nagyová zneužívat Vojenskou zpravodajskou službu ke sledování Nečasovy tehdejší manželky, nezůstal na politické scéně kámen na kameni. Zklamaní voliči pak uvěřili Babišovým slovům o tom, jak vše změní a napraví chyby, které za posledních 25 let napáchaly bývalé vlády.

Babiš se může stát i hlavou státu

Podle slovenského listu je možná i varianta, že by se Andrej Babiš v budoucnu stal prezidentem České republiky. Českým občanům by prý totiž nevadil ani fakt, že je původem Slovák. „Mladým lidem to nepřekáží, protože jsou kosmopolitní a imponuje jim jeho bohatství,“ píše SME. Pro starší generaci by to problém taktéž znamenat nemělo, protože je zvyklá z dob, kdy byl prezidentem Gustáv Husák.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články