Miroslav Kalousek se omluvil za svůj příspěvek o Radku Kotenovi. Status, na který reagoval, byl falešný

U tramvajové zastávky Vojenská nemocnice v Praze 6 srazila 31. března 2021 ráno dodávka několik lidí. (ČTK/Štěrba Martin)

U tramvajové zastávky Vojenská nemocnice v Praze 6 srazila 31. března 2021 ráno dodávka několik lidí. | FOTO: ČTK/Štěrba Martin

Bývalý poslanec Miroslav Kalousek se na twitteru omluvil za svůj středeční příspěvek o poslanci za SPD a předsedovi výboru pro bezpečnost Poslanecké sněmovny PČR Radku Kotenovi. Svůj původní tweet smazal. Ukázalo se totiž, že facebookový status, na který Kalousek reagoval, nebyl pravý.

Koten měl údajně šířit na facebooku poplašné zprávy. V příspěvku, který byl nakonec sám falešnou zprávou, uváděl, že za dodávku, která ve středu najela do lidí stojících na tramvajové zastávce, mohou Merkelová, Bartoš, Kalousek a jim podobní.

K nehodě došlo na tramvajové zastávce Vojenská nemocnice v Praze 6, na niž najela dodávka a srazila několik osob čekajících na tramvaj. Pět lidí bylo odvezeno do nemocnice, jeden vážně zraněný je ve Vojenské nemocnici připojen na plicní ventilaci. Padesátiletý řidič měl zřejmě těsně před nehodou zdravotní problémy a podle předběžných informací ztratil vědomí.

Kalousek napsal, že nepochyboval o tom, že je příspěvek autentický, a omluvil se svým čtenářům i Radku Kotenovi. V původním facebookovém statusu připisovaném Radku Kotenovi byla středeční nehoda dodávky označována za teroristický útok, o kterém média mlčí a který je výsledkem multikulturního obohacení Západem. Za jednoho z viníků přitom označil Miroslava Kalouska, který zareagoval na twitteru:

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]