Za EET dostal hospodský pokutu 20 tisíc + pět tisíc za údajné nadávky kontrolorům

Podnikatelé nebudou evidovat tržby do konce roku (Pavel Hofman)

Podnikatelé nebudou evidovat tržby do konce roku | FOTO: Pavel Hofman

Další zarážející případ okolo pokuty za pochybení ve vydávání účtenek EET se objevil na Domažlicku. Hospodský podal trestní oznámení na kontrolory, přesto nakonec dostal on sám pokutu 20 tisíc korun za pozdní vydání účtenky, a navíc mu soud udělil další pokutu 5000 korun. Kontroloři totiž tvrdí, že jim hospodský nadával i vyhrožoval, což odmítá on sám i svědci.

Vše se odehrálo v 4. srpna 2017 v restauraci Hájovna ve Kdyni. Kontroloři si objednali dva nápoje. Hospodský popisuje událost tak, že když platili, řádně tržbu zaúčtoval, ovšem došla mu páska v tiskárně na účtenky. Šel si ji proto vyměnit a účtenku vydal o chvilku později, než přijal peníze. „Jsem přesvědčen, že kontrola probíhala v rozporu se zákonem,“ uvedl hospodský Miloš Sivák pro Domažlický deník.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Za toto pochybení mu kontroloři udělili pokutu 20 tisíc korun. Když vypisovali protokoly, hospodský jim měl údajně nadávat a vyhrožovat jim, čímž se v uplynulých dnech zabýval soud a uznal ho vinným.

Domažlický deník cituje obžalobu takto: „Označil je jako komunistické s***ě, estébáky a dále jim vyhrožoval, že dojde do patra pro nůž a podřízne je, zastřelí nebo jim rozkope hlavy.“ To měli u soudu dosvědčit oba kontroloři.

Naproti tomu měl Miloš Sivák své dvě svědkyně, které tvrdily, že nic takového neřekl. Hospodský také připomněl, že by sám na kontroly nepodával trestní oznámení, kdyby se takto zachoval. Přesto soud uvěřil kontrolorům. Celkový účet za došlou pásku v tiskárně tak pro činí hospodského 25 tisíc korun.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]