Za Foldynu se stydím, udeřila ministryně Maláčová. To měl udělat Hamáček už dávno

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD)  (repro ČT)

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) | FOTO: repro ČT

Velmi ostré vyjádření na adresu Jaroslava Foldyny zaznělo z řad jeho kolegů, sociálních demokratů. Překvapivě se ovšem neozval například předseda ČSSD Jan Hamáček, ale ministryně práce a sociálních věcí. Ta po dnešním Foldynově vystoupení ve sněmovně, v němž lživě obvinil organizaci Člověk v tísni z ovlivňování volby ombudsmana, prohlásila, že se za svého stranického kolegu stydí.

Ostré odsouzení chování Jaroslava Foldyny mělo přijít ze strany vedení ČSSD již dávno. Nikdo se však zatím neodhodlal například kritizovat poslancovy excesy s ruským motorkářským gangem Noční vlci. Vše se zatím obešlo vždy pouze se smířlivým komentářem šéfa partaje Hamáčka. Nyní se ovšem jako největší „chlap“, který se ozve, když se mu něco nelíbí, ukázala právě Jana Maláčová.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

„Stydím se za Jaroslava Foldynu a distancuji se od jeho slov na účet Člověka v tísni. Jaroslav Foldyna nemůže mluvit za ČSSD. Dnes dokázal, že má do sociálního demokrata hodně daleko. Člověk v tísni odvádí skvělou práci v Česku i ve světě,“ napsala ministryně na Twitter. Podle reakcí na sociální síti tím mnohé mile překvapila. 

Foldyna se v rozpravě před dnešním hlasováním o novém ombudsmanovi nechal slyšet, že ví o ovlivnění volby. „Představitel organizace Člověk v tísni, která údajně pomáhá lidem, posílá předsedům politických stran esemesky, ve kterých jim jaksi dává najevo, v podstatě jim vyhrožuje, že budou mít problémy, když budou volit Stanislava Křečka,“ tvrdil sociálnědemokratický poslanec. „Já se domnívám, že to je výrazné ovlivňování takovéto silné organizace, která zčásti žije z cizích, zahraničních peněz, zčásti z peněz daňových poplatníků ČR,“ dodal.

Jak se ovšem ukázalo a potvrdili to předsedové mnoha parlamentních stran, Foldyna si tuto informaci vymyslel. Lživě tak obvinil Šimona Pánka z něčeho, co se vůbec nestalo, a úmyslně zaútočil na dobré jméno respektované neziskové organizace. Zřejmě však nepočítal s tím, že ho za to bude peskovat někdo z vlastní strany. Navíc žena.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]