Za napadení lvem mohl být trestný čin

Eric Drooker

Policie prověřuje možnost, zda se v případě napadení lvem na Vsetínsku nejedná o trestný čin. Jedna z variant je, že by v případu mohl figurovat někdo další. To, že muž nešel do kotce se lvy dobrovolně, a že se stal obětí zločinu, tvrdí jeho otec. Informaci přinesl server Novinky.cz.

„Podnět oznamovatele, který věc uváděl do médií, prověřujeme. Zjišťujeme, zda nemohlo dojít ke spáchání trestného činu,“ uvedla mluvčí policie Lenka Javorská. Vyšetřování je podle ní v začátcích a kriminalisté čekají na výsledky pitvy. „Syn nebyl v kleci ze své vůle, muselo tam dojít ke kriminálnímu činu,“ řekl v úterý Právu otec napadeného muže.

Policie podle Javorské disponuje záznamy z kamer, které kotec se lvy monitorovaly. Neřekla však, jestli kamery zaznamenaly samotné napadení.

K tragédii došlo v úterý ráno ve Zděchově na Vsetínsku. Policisté, kteří přijeli na místo činu, po konzultaci s odborníky ze zlínské zoo lva zastřelili. V kotci byla kromě něj také lvice, která byla údajně březí. Tu museli policisté také usmrtit. Zastřelení obou lvů policie zdůvodňuje tím, že se potřebovala dostat k napadenému muži, protože existovala šance, že ještě žije.

Chovatel přivezl lva do obce v roce 2016. Na svém pozemku postavil bez povolení kotec s oploceným výběhem, na což si dlouhodobě stěžovali místní. Muž dostal za nepovolený chov několik pokut, úřady mu však nedokázaly v chovu zabránit. V roce 2017 měli pracovníci technických služeb výběh odstranit, muž ale i přes výzvu policistů na svůj pozemek nikoho nepustil.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]