Za neděli přibylo v Česku 6325 nakažených. Vysoký zůstává počet úmrtí

ilustrační foto (AdobeStock)

ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Laboratoře za neděli v Česku odhalily 6325 nakažených covidem-19, což je o 3000 méně než ve stejný den před týdnem. V nemocnicích s koronavirem aktuálně leží 6338 pacientů, z toho je 1014 ve vážném stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

V neděli kleslo také incidenční číslo, na 100 tisíc obyvatel připadá za uplynulých sedm dní 1068 nakažených. Nejhorší situace je ve Zlínském kraji, kde na 100 tisíc obyvatel připadá za posledních sedm dní 1366 případů, následuje Olomoucký kraj s 1321 nakaženými. Nejlépe je na tom naopak Karlovarský kraj, kde bylo v posledním týdnu na 100 tisíc obyvatel odhaleno 469 případů covidu.

()

I přesto, že epidemie v minulém týdnu zpomalila, stále je vysoký počet zemřelých. Od pondělí eviduje ministerstvo zdravotnictví 707 úmrtí s covidem-19, o týden dříve jich bylo o 50 více. Od loňského března s koronavirem zemřelo celkem 33 768 lidí.

Laboratoře za neděli provedly zhruba 42 tisíc testů, což je o 18 tisíc méně než před týdnem. Narostl naopak počet podaných dávek vakcíny proti covidu-19. V neděli se přišlo naočkovat celkem 21 671 zájemců, což je oproti předchozímu týdnu nárůst o 9 tisíc. Většina z nich dorazila na třetí dávku, kterou v neděli dostalo více než 18 500 lidí.

Aktuálním vývojem epidemie koronaviru by se na svém pondělním jednání měla zabývat i končící vláda Andreje Babiše (ANO). Kabinet by se mohl zabývat plánem na povinné očkování proti covidu-19 lidí nad 60 let a vybraných profesí, který ve své vyhlášce chystá s účinností od března ministerstvo zdravotnictví. Ministři při vyhlášení posledních koronavirových opatření, která jsou v platnosti od předminulého pátku, rovněž avizovali, že po deseti dnech by mohli vyhodnocovat jejich dopady.

Ráno se epidemickou situací zabývá také Rada vlády pro zdravotní rizika. Náměstkyně ministra zdravotnictví Martina Koziar Vašáková v neděli řekla, že se nová zvažovaná opatření týkají početní redukce hromadných akcí a návrhu nošení respirátorů ve školách. (ČTK)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články