Za šíření poplašných zpráv dostala dezinformátorka Peterková dvouletou podmínku

Dezinformátorka Jana Peterková v akci. (Alena Spálenská)

Dezinformátorka Jana Peterková v akci. | FOTO: Alena Spálenská

Za šíření poplašných zpráv a lží, že vojska NATO obsadí Česko a budou střílet po dětech, nebo že zastřelí každého, kdo odmítne jít na očkování, či že děti budou odebírány z rodin, dostala známá dezinformátorka Jana Peterková dvouletou podmínku s tříletou zkušební dobou.

Rozsudek vynesl Obvodní soud pro Prahu 4 a Peterková, která se hájila, že je nevinná, a poukazovala na to, že jednala jako „vyděšená matka“, se na místě odvolala. Verdikt tak není pravomocný.

()

Předseda senátu Dušan Doubek prohlásil, že Jana Peterková naprosto jednoznačně a prokazatelně šířila lži a nešlo o žádný aktivismus. Hlavním důvodem odsouzení bylo, že lidé lžím od Peterkové skutečně věřili, a byla tak jasně naplněna skutková podstata trestného činu šíření poplašné zprávy.

Toho se Peterková dopouštěla svými videy na facebooku a youtube v letech 2020 a 2021. Obsahem těchto jejích vysílání byly zmínky o plánech na likvidaci lidí prostřednictvím vakcín, ale také o okupaci Česka jednotkami NATO či koncentračních táborech, které měly pro neočkované vzniknout v Německu. V jedné „reportáži“ tvrdila, že v důsledku očkování umírali senioři v pečovatelském domě u Prahy.

Samostatnou kapitolou pak byla videa, na kterých hrozila vypuknutím občanské války, která bude potlačena americkými tanky.

Před časem byla Peterková již pravomocně odsouzena k zaplacení 250 000 korun za své lži o smrti seniorů v důsledku očkování v pečovatelském domě v Měšicích u Prahy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články