Za večírek, kde Zeman ohlásil kandidaturu, zaplatili daňoví poplatníci půl milionu

ČT24

Více než půl milionu korun stál večírek pro tisícovku hostů, na kterém Miloš Zeman před několika dny ohlásil svou kandidaturu na post prezidenta v dalším volebním období. I když se akci snažil Jiří Ovčáček maskovat jako koncert, student Matěj Prášil na základě zákona o svobodném přístupu k informacím zjistil, že téměř celá částka padla na občerstvení a nápoje. Na hudební vystoupení nešla ani koruna.

Celkem 400 tisíc Kč stály pokrmy, 35 tisíc nápoje. Zbytek hostesky, ozvučení, tisk pozvánek, OSA a moderátor. Celkové náklady byly 508 tisíc korun. V částce navíc není započítaný hradní personál, který musel být přesčas v práci a především pronájem prostor Pražského hradu, kde se večírek pro příznivce Miloše Zemana uskutečnil. „Značně mě iritovala situace, kdy soukromou oslavu a svým způsobem i začátek předvolební kampaně financovala Správa Pražského hradu, tedy stát a všichni daňoví poplatníci,“ okomentoval své pohnutky pro Aktuálně.cz Prášil.

Kandidaturu na post prezidenta už ohlásilo několik lidí. Miloš Zeman je zatím jediným, kterému slavnostní oznámení této události zaplatili daňoví poplatníci. Akce byla navíc pořádána v prostorách Pražského hradu a byla neveřejná. Určená jen pro nejbližší obdivovatele Miloše Zeman.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner