Za všechno může Ferjenčík, vyfotil se poslanec se známým výrokem. Pirát dokáže ukrást dokonce i fór, reagoval Kalousek

Poslanec Mikuláš Ferjenčík (Piráti) (Mikuláš Ferjenčík / Pirátská strana)

Poslanec Mikuláš Ferjenčík (Piráti) | FOTO: Mikuláš Ferjenčík / Pirátská strana

Na stranickém fóru Pirátské strany se ve středu řešilo, zda neodvolat poslance Mikuláše Ferjenčíka z čela mediálního odboru strany. Důvodem má být nepříliš účinná předvolební kampaň, během níž Pirátům a koaličnímu hnutí STAN klesají preference. Návrh spustil debatu o Ferjenčíkově vině či nevině na podobě kampaně, na což později reagoval fotografií s trikem „Za všechno může Ferjenčík“. Tento nápad pak glosoval sám Miroslav Kalousek.

Piráti řeší, co s jejich předvolební kampaní, která nemá takový vliv na preferenční hlasy voličů, jak by si v průzkumech s koaličními Starosty představovali.

Michael Kocáb a Michal Pavlíček (ČTK)

Vina se přelila na šéfa pirátského mediálního odboru Mikuláše Ferjenčíka, o němž členové diskutovali, zda zvládá své kompetence a v pozici ho ponechat, nebo odvolat. Nakonec však pirátské hlasování rozhodlo, že na projednání není v této pokročilé fázi kampaně prostor.

Ferjenčík vinu popírá a přislíbil, že pokud koalice prohraje volby, tak vyvodí důsledky a odstoupí. Na svůj facebookový profil pak nahrál fotografii, na níž má černé tričko s nápisem „Za všechno může Ferjenčík“.

Nápis parafrázuje populární hlášku „Za všechno může Kalousek“. A právě tento bývalý poslanec a předseda TOP 09 na fotografii reagoval. „Pirát je holt pirát… Dokáže ukrást úplně všechno. Dokonce i fór,“ krátce glosoval nápis na triku. Ferjenčík nakonec odpověděl, že triko dostal, a tudíž nebyl jeho nápad ukrást tuto zlidovělou frázi.

Podle kritiků kampaně se však ani podobnými výstupy jejich image nezlepší. „Já to tu čtu všechno, nicméně raději se budu soustředit na to, dostat kampaň zpátky na nohy, než na detailní odpovědi zde,“ napsal dopoledne Ferjenčík na Pirátské forum.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články