Zábava v Kislovodsku. Děti si mohly zastřílet na figurínu fašisty visící hlavou dolů

Ruské děti slaví Den Vítězství (Ilustrační foto) (Andrew Butko / Wikimedia Commons /CC BY-SA 3.0)

Ruské děti slaví Den Vítězství (Ilustrační foto) | FOTO: Andrew Butko / Wikimedia Commons /CC BY-SA 3.0

Na Den vítězství se v Kislovodsku konala akce, při níž byly děti vyzvány, aby vzduchovkou zastřelily figurínu fašisty a okupanta. Zprávu o tom podal starosta města Jevgenij Mojsejev a o události referuje web Novaja Gazeta.

“Sám starosta o tom napsal: ‘V Kislovodsku zastřelili posledního fašistu. Na bránu pověsili figurínu fašisty a okupanta, kterou děti zastřelily vzduchovkou. Naše mladá generace by měla od dětství vědět o globálním zlu, jehož jméno je fašismus, nacismus, který se dnes snaží znovu oživit.’ Starosta Kislovodsku také řekl, že děti ve městě jsou vychovávány jako vlastenci a obránci vlasti,” píše list Novaja Gazeta.

(Týdeník FORUM)

Mojsejev později příspěvek o akci ze svého kanálu na Telegramu smazal. Jeho repost se ale zachoval na portálu Kislovodsk. Jak je na fotografiích vidět, vycpaný panák představující “fašistu” a visící hlavou dolů byl nastrojen do jakési vojenské blůzy a džínů a v ruce měl napodobeninu samopalu. Na ruce měl pásku se svastikou.

List Argumenty i Fakty uvedl, že obyvatelé města si na tuto akci stěžovali u gubernátora oblasti Vladimira Vladimirova. V komentářích ke svému poslednímu příspěvku na sociálních sítích byl požádán, aby “adekvátně zhodnotil” Moisejevovy činy.

“Podle názoru obyvatel Stavropolu autoři akce nakreslením hákového kříže porušili článek 20.3. správního řádu Ruské federace ‘Propagace nebo veřejné vystavování nacistických atributů nebo symbolů…’ Komentátory nejvíce rozčílilo, že se děti učí střílet na lidi a že z nich vyrostou násilníci,” píší Argumenty i Fakty.

Sám gubernátor Vladimir Vladimirov, jak je patrné z jeho příspěvků na Telegramu, je oddaným stoupencem vůdce Vladimira Putina a podporuje válečné tažení Ruska na Ukrajině. Ke Dni vítězství například napsal:

Ruský diktátor Vladimir Putin na oslavě Dne vítězství v Moskvě (9. 5. 2022) (Profimedia)

“Ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin ve svém projevu na Přehlídce vítězství řekl: Naší povinností je pečovat o památku těch, kteří potlačili nacismus a odkázali nám, abychom byli bdělí a udělali vše pro to, aby se hrůzy globální války neopakovaly. Dnes se agresivní část mezinárodního společenství snaží vymazat to, čeho dosáhli vojáci Rudé armády, mezi nimiž byli i moji a vaši příbuzní, účastníci Velké vlastenecké války.

Západ se snaží přepsat dějiny, vytlačit nás na okraj světového společenství a rozdrtit nás sankcemi. Je důležité, abychom byli silní a odrazili nepřítele na všech frontách. A především podpořit naše bojovníky zapojené do speciální vojenské operace. Dnes stojí v čele odporu proti nacismu, rusofobii, pokusům potlačit naši kulturu, donutit nás pokleknout a uznat nadřazenost ‘západního světa’. Nebude to fungovat. O svém osudu rozhodujeme sami. Tak to bylo, tak to je a tak to bude. Naše věc je správná.”

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články