Zabavené roušky v Lovosicích byly Červeného kříže. Mířily do Itálie

Eric Drooker

Velká ostuda a problém. Poté, co vládní představitelé oznámili, že celníci před několika dny zabavili statisíce roušek a respirátorů ve skladu v Lovosicích, se nyní ukázalo, že vše bylo trochu jinak. Část ze zabavených zásob byla totiž Červeného kříže a mířila do Itálie. Přiznal to ministr vnitra Jan Hamáček.

„Celníci v Lovosicích zabavili statisíce roušek, bohužel následné šetření odhalilo, že menší část z nich byla čínský dar Itálii. Zjišťujeme, co dělal čínský dar pro Itálii v Lovosicích, nicméně komunikujeme s oběma zeměmi a ujišťuji, že Itálie o nic nepřijde,“ uvedl Hamáček na Twitteru.

Celkem v Lovosicích úřady zabavily 680 tisíc roušek a 28 tisíc respirátorů. Na akci spolupracovali ministr Hamáček, komunistický hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, policie a celníci. Podle ministra vnitra stát materiál zabavil kvůli tomu, že jeho prodejce spekuloval s cenou, kterou údajně 60krát navýšil. Proto úřady zasáhly, a stát by tak měl za materiál zaplatit „běžnou“ cenu.

Zabavené roušky už Ústecký kraj rozdělil mezi města a obce. Česká republika bude muset nyní obstarat náhradu a odeslat ji s omluvou do Itálie.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články