Záběry z dovolené mohly stát dívku život. Nenašla totiž roztomilé zvíře, ale zabijáka

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Je zvykem, že si na dovolené pořizujeme spoustu fotek a videí. Nejen proto, abychom si mohli příjemně strávené dny připomenout, ale také proto, abychom se pochlubili na sociálních sítích. Tato snaha se málem stala osudnou ženě, o níž informuje The Daily Mirror.

Dovolená na Bali se mohla stát osudnou ženě, která našla malou, zajímavě zbarvenou chobotnici. Aby se o svůj úlovek podělila s ostatními, natočila video na Tik Tok. Až později zjistila, že v rukou držela jedno z nejnebezpečnějších zvířat na planetě. 

Uživatelce sociální sítě s nickem @Kaylinmarie21 přišlo malé zvíře s hnědým tělem a modrými kroužky roztomilé. Vůbec netušila, že ji tento tvor mohl během několika minut zabít. Na fakt, že měla obrovské štěstí přišla až v momentě, kdy si na internetu našla, o jaké zvíře se jednalo.

@kaylinmarie21

Called my dad crying 3 hours later in Bali🙃 #blueringoctopus #bali #uluwatu #fyp #imdumb #thanksjesuschrist #ShowerWithMoxie #EnvisionGreatness

♬ Oh No Oh No Oh No No No – Dubskie

„Chobotnice s modrým prstencem, navzdory své malé velikosti, obsahuje dostatek jedu, aby během několika minut zabila 26 dospělých lidí,” sdílela ve svém příspěvku žena. Navíc mnoho lidí ani neví o tom, že je chobotnice kousla. Špatná zpráva je, že protijed neexistuje.

Zasažený člověk nejprve přestane cítit svaly, cítí nevolnost, může se dostavit ztráta smyslu a motoriky. Svalová paralýza způsobí zástavu dýchání.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]