Záchranáři zasahovali u nehody na Šumpersku. Pod autobusem s dětmi se utrhla krajnice

Nehoda autobusu na Šumpersku (Policie ČR)

Nehoda autobusu na Šumpersku | FOTO: Policie ČR

Mezi Rovenskem a Postřelmůvkem na Šumpersku se utrhla krajnice pod autobusem, kterým cestovalo 38 lidí, z toho 25 dětí. Ven je museli oknem vyprosit hasiči. Při nehodě se zranili dva lidé, které záchranáři transportoval do nemocnice.

„Aktuálně zasahujeme na silnici mezi Rovenskem a Postřelmůvkem na Šumpersku u dopravní nehody autobusu převážejícího převážně děti, pod kterým se utrhla krajnice. Záchranáři ošetřují řidiče, přesný počet zraněných zjišťujeme,“ oznámili policisté krátce před půl čtvrtou odpoledne.

(Týdeník FORUM)

Později upřesnili, že se při nehodě zranili celkem dva lidé, které zdravotníci transportovali do nemocnice. „Abychom mohli dostat cestující ven, museli jsme rozbít jedno z oken a vyprostit je pomocí nastavovacích žebříků. Povolali jsme evakuační autobus, jímž jsme část osob přepravili na autobusové zastávky. Část dětí si vyzvedli rodiče,“ přiblížila mluvčí hasičů Lucie Balážová.

„Dva lidé se zranili, poskytli jsme první pomoc a předali záchranné službě,“ dodala Balážová s tím, že jakmile policisté dokončí práci na místě nehody, vytáhnou hasiči autobus zpět na vozovku. Přesné příčiny a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření,“ dodali policisté. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články