Začíná mi být skoro líto, že to končí, okomentoval Pavel kampaň. Neočekává, že Babiš odstoupí

Prezidentský kandidát Petr Pavel (ČTK / Švancara Petr)

Prezidentský kandidát Petr Pavel | FOTO: ČTK / Švancara Petr

Prezidentský kandidát Petr Pavel vystoupil ve středu na tiskové konferenci. Řekl, že se nedomnívá, že jeho protikandidát, předseda hnutí ANO Andrej Babiš odstoupí, a věří, že volební účast bude vyšší než v prvním kole. Zároveň informoval o tom, co ho v závěru kampaně před víkendovými prezidentskými volbami čeká, a okomentoval aktuální témata z debat.

„Začíná mi být skoro líto, že to končí, začínám si to užívat. Když je finále a jde o hodně, baví mě to mnohem víc,“ řekl Petr Pavel na tiskové konferenci. Generál se vyjádřil ke své nemoci, kvůli které musel v posledních dnech zrušit několik akcí. Od kontaktní kampaně si dal den a půl oddech, aby načerpal síly a připravil se na poslední dny před volbami. Ve středu odpoledne se účastní závěrečné akce „Všichni za pravdu!“ na Staroměstském náměstí. „Je to v Praze, ale není to jen pro Pražany,“ uvedl a pozval občany celé republiky. Poté ho čeká televizní prezidentská debata. Třetí v pořadí se pak zúčastní ve čtvrtek. „Žádné další překvapení už nebude,“ okomentoval závěr kampaně.

()

Petr Pavel věří, že volební účast bude silnější než v prvním kole. Řekl, že je zřejmé, že volby nevyhrávají průzkumy veřejného mínění, a je nutné apelovat na lidi, pokud jim záleží na tom, kam bude země směřovat.

Na dotaz novinářů Pavel uznal, že Andrej Babiš ve středu v dopolední debatě vypadal unaveně. Nedomnívá se ovšem, že by mu předseda hnutí ANO udělal takovou radost a odstoupil.

Na tiskové konferenci se také znovu otevřelo téma Andreje Babiše na ruské ambasádě, kterou sám protikandidát popírá. Petr Pavel tam měl být tehdy také. K tomu generál uvedl, že svou účast nikdy nezpochybňoval. Vadí mu, že o tom Babiš otevřeně lže.

Andrej Babiš tvrdošíjně používá spojení Petr Pavel a vládní kandidát. Generál na to již několikrát reagoval, že v této logice by byl Babiš kandidátem hradním. Ve větší míře to podle svých slov nedělá ze slušnosti. Pokud v tom ovšem bude jeho soupeř pokračovat, nezbyde Pavlovi nic jiného, než mu vracet stejnou mincí.

Druhé kolo prezidentských voleb proběhne v pátek 27. a v sobotu 28. ledna.