Začíná se už projevovat únava z Babiše? Zdá se, že soudruh někde dělá chybu

(repro: ČT)

Volební model podle agentury CVVM ukazuje, že v politice může být ještě nějaké to překvapení.

V prosinci se podařilo ČSSD podařilo dostat 26,5 procenta a dostala se tak před ANO s 26 procenty. ANO klesá už od května. Komunisté mají 11, ODS 8,5, TOP 09 8 procent a lidovci 7 procent. Nikdo další by se do Sněmovny nedostal. Ani současné evropské problémy nepomohly Svobodným, Úsvitu a Straně práv občanů.

Graf_CVVM

Babišovi se nedaří úspěch svého spasitelského mýtu udržet. Spíše se ukázalo, že se mu příliš nedaří jeho vlastní personální politika. Už také zmizelo kouzlo novosti, zůstaly jen peníze, které je možné vydávat na kupování dalších „osobností“. Mít hodně peněz, to není málo. Ovšem Paroubek s Tvrdíkem pojali finanční stránku voleb dost velkoryse a pustili pokladně žilou. Jenže něco nevyšlo a kde je dnes Paroubek?

Všechno se může samozřejmě ještě změnit, situace se může kvůli uprchlické krizi vyhrotit a pak záleží na tom, jak bude veřejnost vnímat chování vládních stran. Představa Zemana jako prezidenta a Babiše jako premiéra je pro socialisty i pravici noční můrou. Pak by byla jen otázka, jestli by se tak vyhrocené povahy potíraly mezi sebou, nebo vytvořily tandem, což obojí neslibuje pro blaho země nic moc.

Zatím ještě občané extremisty moc nepodporují, aspoň podle preferencí stran, a můžeme doufat, že Unie se v příštím roce spíše poučí aspoň z některých chyb. A Sládek se vrátí do podsvětí, Okamura do estrád a Konvička k motýlům.

Otázka je, kam vrátit Babiše.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]