Začíná to být na psychiatra. Babiš, astrologička, novoluní a roušky v jednom Čaulidi

Andrej Babiš v Čau lidi (FB)

Andrej Babiš v Čau lidi | FOTO: FB

Český předseda vlády Andrej Babiš opět natočil své každotýdenní shrnující video zvané Čau lidi a znovu jsme se (v téměř čtyřicetiminutovém monologu) dozvěděli hned několik bizarních informací o jeho lásce k astrologii. Vzhledem k podivnému projevu i celkem neuvěřitelným informacím se dá očekávat, že příští týden přijde křišťálová koule, čajové lístky, kartářka a nakonec bude nahý Babiš tančit o půlnoci při měsíčku a mumlat zaklínadla.

Začněme tedy tím, co stojí na sociálních sítích PREMIÉRA ČR: Nechte si udělat horoskop. „Sedí jak p*del na hrnec.“ Ano, takhle, jen bez hvězdičky. Zdá se vám to trapné a buranské? Jistě. A to jsme teprve na začátku, dámy a pánové. Teda… lidi.

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Pan premiér měl radost, že pršelo. Pak ho bolela noha a nechal si vrtat koleno. Buďte zodpovědní. Pak se ve videu mluví něco o nějakém mladíkovi, hackatonu a Vojtěchovi. O krvi. A někde ve třetině to přijde.

„Ta astrologie mě zajímá. Nevím, jestli jste si někdy nechali udělat horoskop podle data, místa a hodiny narození. Je to zajímavé. Někteří lidé věří v Boha, já to respektuju, já věřím na Vesmír, na energii, na zdroj.“ Držte si klobouky, jedeme dál.

Jak říká pan premiér, tu astrologii „zkoumali už před letopočtem. Například Pythagoras nebo Karel IV.“ Ale nebojte, nerozhoduje se podle astrologů! Jen se toho nebojí. „Když jste mě minule tak kritizovali, zavolal jsem svojí švýcarské astrologičce (ano, takto doslova – pozn. red.). Ale to je Češka. A ona tady mi napsala, že novoluní v Raku s sebou přináší rozpor v politické oblasti a že se naše naděje a cíle mohou ocitnout ve slepé uličce. Mars v Rybách varuje, že naše domluva nebude jednoduchá. V této komplikované době je nutné sjednotit naše síly,“ mává rukou Babiš.

Ano, stále hovoří premiér.

Shrnuto, podtrženo: Držme spolu a nosme roušky, vzkazuje Babiš.

Cítíte se v bezpečí? Pokud ano, gratulujeme. My ostatní se cítíme poněkud divně, protože nám tu vládne Aštar Šeran z Čapího hnízda.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]