Zadlužený Vrabel žádá od lidí peníze a ujišťuje, že na účet policie nemůže. Zřejmě další test inteligence jeho fanoušků

Ladislav Vrabel (Pavel Šmejkal / FORUM 24)

Ladislav Vrabel | FOTO: Pavel Šmejkal / FORUM 24

Jako další test inteligence působí prosba zadluženého proruského aktivisty Ladislava Vrabela, kterou apeluje na své fanoušky, aby mu posílali další peníze. Jako velkou výhodu zmiňuje, že účet, kam mají důvěřiví lidé posílat své peníze, je soukromý a je psaný na jeho srbskou ženu. A to je prý jasná záruka spolehlivosti.

Vrabelovo nabádání lidí, aby mu posílali peníze, připomíná stavbou vět vyjadřování Andreje Babiše. „Vobadva jsou prostě mojí manželky, ty účty. Jsou bezpečný ty účty. Už to zkusil prostě insolvenční správce přes všechno možný a všichni mu řekli, že nemaj prostě právo šahat ani policie, i soud mu řek, že nemá právo nikdo šahat na ten účet. Že to je manželčin soukromý účet. Dokonce byl i zablokovanej ze strany banky. I tam musela manželka bejt a vysvětlovat věci a banka ho odblokovala. Takže účet je bezpečnej, posílejte prosím vás peníze na tenhle účet,“ apeluje ve videu Jaroslav Vrabel a dále vysvětluje rozdíl mezi účtem jeho ženy a účtem Jiřího Havla, jeho dnes již bývalého kamaráda a spolupořadatele proruských demonstrací, který vedl financování jejich aktivit na transparentním účtu.

()

To znamená, že v době, kdy peníze od důvěřivých lidí administroval Jiří Havel, bylo možné vidět nejen, kolik kdo přispěl, ale také na co organizátoři peníze použili, tedy například na platbu za pódia, obrazovky a další technické zajištění jejich proruských demonstrací. Zatímco když lidé posílají peníze na soukromý účet srbské manželky Ladislava Vrabela, vědí, na co jsou peníze použity, jen Ladislav Vrabel a jeho manželka.

A ti prý mají málo peněz. „Máme málo peněz, takže tentokrát bych chtěl poprosit nejen vás, který posíláte stovky. Za ty jsem samozřejmě moc vděčnej, posílejte prosím vás dál, ale chtěl bych poprosit i ty větší mecenáše, co máme. A máme jich tady pár, který posílaj ty větší částky, že nám opravdu trošičku teče do bot, potřebovali bysme maličko poslat pár korun,“ prosí s úsměvem zadlužený Vrabel.

Ten společně s Jiřím Havlem od září organizuje demonstrace, na kterých lidem slibuje nemožné. Po hádkách o peníze je nyní hlavní tváří akcí už jen Vrabel. Své fanoušky dokola přesvědčuje, že současná vláda je špatná, že pomáhat Ukrajině je špatné, že být v EU a NATO je špatné, atd. Nejdříve sliboval, že odnese jakousi petici Zemanovi a ten odvolá premiéra a celou vládu, dosadí nějaké kamarády Vrabela a bude ráj. Když ho i Zeman usměrnil do určitých mezí a ujistil ho, že nic takového neudělá, slibuje nyní Vrabel, že zařídí předčasné volby. Na to ale také nemá jakoukoliv pravomoc nebo politickou sílu.

„Plán je takovejhle. Vyměnit vládu. Dostat tam vládu odborníků. Ty klucí dojedou do Ruska, podepíšou kontrakt, řekneme, že chceme bejt politicky neutrální, nebude válka. Začneme se zabývat tím, jak prostě zabránit tomu hospodářskýmu kolapsu, jak zabránit válce. To je prostě to nejjednodušší, co můžeme udělat. A potřebujeme k tomu vyměnit vládu,“ rozkryl před časem svůj geniální plán Vrabel ve videu.

Nyní mu evidentně teče do bot. Zájem o jeho kolaborantskou iniciativu klesá. Stejně tak klesají příjmy od důvěřivých lidí. Proto ty otevřené prosby o pomoc a o „maličko pár korun“. Tato proruská iniciativa míří tam, kam si zaslouží.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články