Žádná druhá polovina týdne. Ministr Blatný chce zavřít Česko už v úterý

Bývalý ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO)  (ČTK)

Bývalý ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) | FOTO: ČTK

I přesto, že představitelé vlády mluvili o tom, že restaurace a služby by znovu mohly zavřít až koncem příštího týdne, vše by nakonec mohlo být jinak. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) bude navrhovat vládě, aby se tak stalo už od úterý. Informoval o tom web Seznamzprávy.cz.

Kvůli sílící epidemii koronaviru ministr zdravotnictví Jan Blatný už na páteční tiskové konferenci avizoval, že na pondělním jednání vlády navrhne, aby se Česká republika vrátila do čtvrtého stupně protiepidemického systému PES. To by znamenalo například opětovné zavření restaurací a služeb. Obchodů by se tentokrát omezení dotknout neměla.

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a premiér Andrej Babiš (ANO) (ČTK)

Ministr průmyslu a ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) v neděli na Primě řekl, že by ke zpřísnění opatření mělo dojít až od pátku, aby se podnikatelé mohli připravit. Ministr vnitra Jan Hamáček by naopak rád další omezení zaváděl už od středy příštího týdne, prozradil v nedělních Otázkách Václava Moravce.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný to ale zřejmě vidí jinak. Podle informací webu Seznamzprávy.cz bude svým kolegům navrhovat, aby vláda zavřela republiku už od úterý. Návrh údajně počítá s tím, že vláda opět omezí restaurace, které by se vrátily do režimu výdejních okének. Zavřeny mají být také hotely a provozovny služeb, jako jsou například kadeřnictví nebo fitness centra.

Návrh Blatného ale ještě není definitivní. Konečné rozhodnutí padne až na pondělním zasedání vlády. Ministr zdravotnictví bude ještě jednat s premiérem Andrejem Babišem a Karlem Havlíčkem. „O termínech budeme jednat, variant je více,“ prozradil webu ministr průmyslu a dopravy.

Epidemie koronaviru v Česku opět sílí, o víkendu rizikové skóre stouplo na 71 bodů. Už týden zůstává ve čtvrtém stupni rizika a blíží se k pátému, který je vymezen 76 až 100 body. V něm se aktuálně nachází pět krajů. V zemi přitom stále platí až na několik výjimek opatření podle třetího stupně rizika.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články