Žádná EU. Za to, že je ČR opět nejhorší, může vláda a její premiér

Alena Schillerová, Andrej Babiš a Karel Havlíček (všichni za ANO)  (ČTK)

Alena Schillerová, Andrej Babiš a Karel Havlíček (všichni za ANO) | FOTO: ČTK

Česká republika je opět nejhorší. Tentokrát v počtu očkovaných lidí. Těch máme jednoznačně nejméně ze všech okolních zemí. Česká republika je počtem očkovaných kdesi na úrovni Bulharska nebo Srbska. Zatím se v ČR povedlo očkovat jen 0,2 člověka na 100 lidí. Podle ministerstva zdravotnictví je to necelých 20 tisíc lidí. Premiér Babiš přitom ve svém PR pořadu Čau lidi tvrdil, že už je očkováno 40 tisíc lidí. Další nepravda z úst premiéra.

I kdyby to byla pravda, nebylo by to nic moc. Aby v ČR prudce klesl počet úmrtí, musel by očkováním projít milion nejstarších lidí. To ale Babiš a jeho vláda nemohou nikdy zvládnout. Namísto toho, aby vláda s předstihem vybudovala očkovací centra, tak jako v Německu a dalších zemích, vymýšlí premiér nesmysly. Například že by očkovali lékárníci. Až včera se byl Babiš podívat, jak to vypadá v O2 aréně. Prý by tam mohlo být očkovací centrum. Zase trestuhodně pozdě.

FORUM 24 (archiv)

Nikdo ale neví, kdo očkovací centrum navrhne, kdo ho vybuduje a jak bude fungovat. Jak by také vláda mohla být tak daleko, když k vakcínám, které do ČR poslala Evropská unie, nebyla ani schopná zajistit jehly k injekčním stříkačkám? Babiš také řekl, že do ČR už dorazilo 100 tisíc vakcín. Očkováno přitom není ani 20 tisíc lidí. Čili vakcína tady je, ale nedostane se k lidem.

To, co Babiš a jeho lidé předvádějí, je trestuhodné zanedbávání a ukázka naprosté nekompetentnosti a neschopnosti řídit zemi v těžké době.

Když zástupci Chebu a Karlovarského kraje prosili ministra zdravotnictví Blatného, aby umožnil převoz pacientů ve vážném stavu z extrémně přetížené chebské nemocnice do nemocnic v Německu, které nabídly pomoc, Blatný to zakázal. Lidé v ohromném počtu dál umírají, krematoria nestíhají, republiku křižují kamiony s rakvemi, které vykládají tam, kde mají ve frontách u pecí ještě nějaké místo.

Není to zlý sen, ale děsivá realita. Až to odejde, policie by se měla vážně zabývat tím, kdo tady co zanedbal a kdo nese spoluvinu za tisíce mrtvých. Vláda se po jarní první vlně epidemie nepoučila v ničem. Její kroky jsou nyní ještě zoufalejší a ostudnější.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]