Žádná legrace. Policisté skutečně důsledně kontrolují vodáky kvůli alkoholu

Kontroly vodáků s vůdců malých plavidel začaly.  (Policie ČR)

Kontroly vodáků s vůdců malých plavidel začaly. | FOTO: Policie ČR

Policisté začali v posledních dnech skutečně kontrolovat vodáky na kánoích, ale i vůdce malých plavidel na vodních nádržích, od šlapadel přes pramice až po plachetnice a větší motorové čluny. Zajímá je především alkohol. Opilým kormidelníkům hrozí až stotisícové pokuty nebo vězení.

V posledních dnech kontrolovali vůdce plavidel například na vodní nádrži Hracholusky. Zjistili drobná pochybení, například špatné označení plavidla, opilce za kormidle ale nepřistihli. Úspěšnější byli na Vysočině. Na Dalešické přehradě našli tři opilé kapitány. Nadýchali od 0,2 do 0,9 promile. „Tyto přestupky  u třech vůdců plavidel nebylo možné vyřešit na místě uložením pokuty v příkazním řízení, proto je  policisté zadokumentovali a předají je do správního řízení  Státní plavební správě,“ uvedla Dana Čírtková, mluvčí policie.

Kontroly budou pokračovat. „Jedná se o celorepublikovou akci, kdy policisté pořádkové policie ve spolupráci s pracovníky státní plavební správy provedou ve smíšených hlídkách důkladné kontroly,“ uvedl ředitel pořádkové policie Martin Hrinko na červnové tiskové konferenci.

Policisté slibují, že kontroly budou nadále zaměřeny zejména na plavidla, přístaviště, půjčovny lodí, vodáky, plavce, rybáře, vůdce malých plavidel, požití alkoholických nápojů nebo jiných návykových a psychotropních látek atd.

„V posledních letech poměrně intenzivně stoupá plavební provoz, a to zejména rekreačních plavidel. Spolupráce s Policií České republiky je tak na místě a doufám, že v ní budeme pokračovat i v budoucnu,“ uvedla ředitelka Státní plavební správy Klára Němcová.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]