Marek Prchal, dvorní píárista premiéra Andreje Babiše, opět sepsal tradiční nedělní text zvaný Čau, lidi!. Premiér si v něm stěžuje, že byl obviněn z toho, že si platí pozitivní příspěvky na Facebooku. Ale už zase se stala ta podivná věc – jen čtyři minuty po zveřejnění měl status mnoho lajků a komentářů, a co víc: Komentáře byly zveřejněny dříve než samotný status. A světe div se – jen ty pozitivní.

V galerii si můžete prohlédnout další příklady.

Téma podivných příspěvků otevřel v textu sám pisatel, a to v narážce na čtvrteční sněmovní interpelaci poslankyně Věry Kovářové z hnutí STAN.

„Čau lidi, tak prý si vás platím, abyste mě lajkovali. A komentovali. Dokonce mě kvůli tomu interpelovala jedna paní poslankyně. Možná víte, za jakou stranu. Připadalo jí divné, že píšu tyhle svoje týdenní hlášení pořád dál. A dokonce, že je o ně zájem,“ napsal Marek Prchal/Andrej Babiš na Facebook.

Autor zapomněl zmínit premiérovu velmi rozezlenou reakci na otázku poslankyně Kovářové. Místo odpovědi jí řekl, že je pravděpodobně nešťastná a zoufalá. Jak se ovšem zdá, téma se stalo dost důležitým, a tak se objevilo hned na prvním místě týdenního hlášení.

Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora