Žádný svařák, oznámila vláda. A Babiš se schoval, aby to nebylo na něj

Andrej Babiš  (profimedia.cz)

Andrej Babiš | FOTO: profimedia.cz

Premiér Andrej Babiš je zbabělec. Tak to je a není třeba chodit kolem horké kaše. Dokazuje to dennodenně svou neschopností čelit nepříjemnostem od konfrontace s některými opozičními politiky před kamerou, až po oznamování vážných věcí na tiskové konferenci. A to se znovu projevilo v pondělí večer, když došlo ke změnám otevírací doby restaurací a prodeje alkoholu. A Babiš? Nepřišel.

Již v neděli si Babiš začal dělat alibi, když v Událostech ČT prohlásil, že dotaz na zpřísnění opatření „není otázka na něj“. Jistě, kdyby se totiž mluvilo o otvírání, rozvolňování, případně o rozdělování peněz ze státního rozpočtu, to by odpovídal jen Babiš, i kdyby se novináři ptali někoho úplně jiného. To bychom zase byli „best in covid“.

()

Předseda vlády naprosto není schopný vést zemi v době krize. Stále ještě si myslí, že všechno zachrání jeho PR tým a že se epidemie schová za videa, která připaví Marek Prchal. Ale není tomu tak. Jsme v závažných problémech, vláda evidentně vůbec není kompetentní k tomu je řešit a Andrej Babiš je schovaný před světem.

Nebo ještě přesněji – je schovaný v Průhonicích. Česká televize a bohužel někdy i ostatní média tam za ním poslušně jezdí, aby se vyjádřil bez oponenta a jen k tomu, k čemu chce. Jenže premiér má chodit na tiskové konference vlády, má vysvětlovat nepopulární rozhodnutí a hlavně za ně má nést zodpovědnost tak, jak sdělil ve svém březnovém projevu.

Andrej Babiš je ten bezkonkurenčně nejhorší předseda vlády, jakého tahle země měla. Sice tuto anketu vyhrál již ve chvíli, kdy bylo naprosto jasné, jakou má minulost a jak velký je jeho střet zájmů. Ale tahle inovace, tedy zbabělost a naprostá absence schopnosti krizového řízení, ta překonala i ty nejhorší představy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]