Zadržená žena popsala incident s policistou na Babišově mítinku. Případem se zabývá policejní prezident

Neuniformovaní policisté zadrželi ženu na mítinku Andreje Babiše (FORUM 24)

Neuniformovaní policisté zadrželi ženu na mítinku Andreje Babiše | FOTO: FORUM 24

Zadržení ženy neuniformovanými policisty na mítinku Andreje Babiše (ANO) v Českém Krumlově má dohru. Do celé věci se totiž vložil také policejní prezident Martin Vondrášek, který nechal bezodkladně prověřit postup zakročivších policistů. Samotná žena nyní deníku FORUM 24 popsala svou verzi středečního incidentu. 

Paní Gažáková patří mezi odpůrce expremiéra Andreje Babiše. Vyrazila proto na jeho předvolební mítink do Českého Krumlova. „Pohybovala jsem se tak, abych mohla být blízko pana Babiše, kde stáli jeho příznivci,“ popsala zadržená žena deníku FORUM 24.

Protest proti Babišovi na jihu Čech (Pavel Hofman / FORUM 24)

„Neměla jsem většinou nějaký hlasový projev, nehulákala jsem. Křičela jsem třikrát. Když Babiš řekl, že nás někdo platí. Tak jsem zařvala, že mě nikdo neplatí. Pak říkal něco o svobodě. Já jsem říkala, že jsem svobodný člověk. Pak jsem prý novinářská žumpa, FORUM 24, tak jsem zařvala, to není žumpa. Já jsem stála metr od něj. To byly mé jediné hlasové projevy,“ pokračovala paní Gažáková.

„Důchodci vcelku prudili, to jsem ignorovala. Ale byl tam takový vysoký chlapík, normálně oblečený, a on do mě pořád žďuchal. Dvacet minut, možná dýl. Tak já jsem to i obešla z druhé strany, aby do mě nežďuchal. Když tam pan Babiš skončil, já jsem ještě pěkně trpělivě šla kousíček před ním, aby měl před obličejem můj transparent, kde bylo napsáno: Už jsi skončil, Bureši. Nic hanlivého,“ popsala incident žena.

„Když jsme došli téměř k autu, pan Babiš mi řekl: Ty už taky jdi do prd*le. To mě pobavilo. Následně odjel, a když jsem se ohlédla, tak jsem si všimla, že tam stojí ten člověk, co do mě žďuchal. A do ženské se nežďuchá. Tak jsem šla k němu, stoupla jsem si na špičky, protože byl poměrně vysoký, a dala jsem mu facku. To bylo všechno,“ přiblížila vše paní Gažáková s tím, že pak už měla na rukou pouta, od kterých má podle svých slov modřiny na rukou.

(Týdeník FORUM)

„Oni se mi vůbec nelegitimovali. Já jsem nevěděla, že je to policista. Tam na mě zařvali, že to je napadení veřejného činitele,“ vysvětlila. Následně byla převezena na policejní služebnu, kde se podle ní nedělo nic. „Já jsem tam čekala, oni chodili sem a tam, chvilku mě hlídali, pak mě nehlídali. Pak se mnou nějaký policista sepsal můj pohled, jak to bylo, a poslali mě domů,“ řekla paní Gažáková.

Žádnou pokutu prý zatím nedostala. „Pravděpodobně to bude v přestupkovém řízení. To se ještě dozvím,“ popsala. „Já jsem nenapadla policistu, já jsem napadla člověka v civilu, který do mě žďuchal,“ uzavřela žena.

Část incidentu je zaznamenána na videu. Na něm je vidět, jak dva neuniformovaní policisté odvádějí ženu z mítinku Andreje Babiše, který do města dorazil ve středu ráno se svým „obytňákem“. Následně je podle záběrů paní Gažáková v poutech poměrně ostrým způsobem naložena do neoznačeného policejního auta. Případu jsme se už věnovali zde.

ZDROJ: FORUM 24

Incidentem už se zabývá také policejní prezident Martin Vondrášek. „Záběrům na videu předcházelo fyzické napadení neuniformovaného policisty ze strany ženy. Z důvodu vyvrácení jakýchkoliv pochybností, policejní prezident Martin Vondrášek uložil bezodkladně Úřadu vnitřní kontroly PČR, aby prověřil taktiku a postup zakročujících policistů,“ oznámili policisté. „Veřejnost zároveň ujišťujeme, že o výsledcích této kontroly budeme neprodleně informovat,“ doplnil.

K celému incidentu došlo ve středu ráno při kampani šéfa hnutí ANO Andreje Babiše v Českém Krumlově. Zadržená žena nebyla jediná odpůrkyně, která se na mítinku expremiéra objevila. Protestujících na místo dorazilo více. A rozhodně nejde o první protest při Babišově kampani. Například v úterý v Třeboni šéfa hnutí ANO také občané rozhodně neuvítali s nadšením. Naopak mu bylo nejprve protestujícími znemožněno zaparkovat na náměstí, setkání provázel pískot a protibabišovská hesla známá z dřívějších demonstrací.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články