Zadržený muž se v Berlíně přiznal k zabití čtyřletého migranta

Eric Drooker

Německá policie dnes zadržela 32letého muže podezřelého z únosu a zabití čtyřletého imigranta. Muž se k činům přiznal, oznámili dnes v Berlíně vyšetřovatelé.

Chlapec původem z Bosny a Hercegoviny zmizel 1. října před budovou sociálního úřadu v německé metropoli. V Německu jeho rodina žije už delší dobu.

Eric Drooker

Pozůstatky dítěte dnes nalezli vyšetřovatelé ve voze zadrženého. Jejich stav naznačuje, že dítě je mrtvé už delší dobu. Tělo bylo zahrabáno do steliva pro kočky. Agentura DPA dnes vpodvečer uvedla, že pitva stále pokračuje.

K pachateli přivedla policii jeho matka, u níž žije v braniborském Jüterbogu. Policie předpokládá, že je jediným pachatelem a v pátek by na něj měla být uvalena vazba. Další podrobnosti o muži, včetně motivu jeho počínání nebo povolání, nejsou známy.

Eric Drooker

V úterý policie zveřejnila video, které ukazovalo muže ve středním věku, s nímž Mohamed odešel. Oznámila také, že za informace vedoucí k jeho dopadení je vypsaná odměna ve výši 20.000 eur (540.000 Kč), z nichž polovinu poskytly úřady a druhou polovinu soukromí dárci. Do dnešního rána dorazilo podle policie 350 oznámení.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]