Záhada hysterie mluvčího Ovčáčka odhalena. Žena, s níž byl viděn, má být Lipovská

Eric Drooker

Sociální sítě se v posledních dnech baví překvapivě hysterickým výstupem mluvčího prezidenta Zemana Jiřího Ovčáčka. Toho reportérka pořadu 168 hodin náhodou potkala na ulici, když šla od Vratislava Mynáře. Pokusila se položit mluvčímu několik otázek a natočit videorozhovor s Ovčáčkem na telefon. Ten se ovšem rozohnil a na reportérku slovně zaútočil. Od té doby průběžně píše na sociálních sítích o tom, jak moc je Česká televize zlá.

Nebylo jasné, proč se Ovčáček tak šíleně rozčiluje a proč nekomunikuje jako příčetný člověk. Po pár dnech je to zřejmé. Ze záběrů je totiž patrné, že šel s ženou. A tou ženou měla být Hana Lipovská. Ta Hana Lipovská, kterou kardinál Dominik Duka nominoval do Rady ČT. Ta Lipovská, která má velmi podobný destruktivní názor na Českou televizi jako Pražský hrad. Mimochodem, kardinál Duka nechal na Velký pátek předčítat Jiřího Ovčáčka z Bible ve Svatovítské katedrále. Kroužek se jaksi uzavírá.

Na fakt, že jde o Hanu Lipovskou, upozornil na sociálních sítích například Zdeněk Šarapatka, publicista a člen Rady ČT. Předtím, než je reportérka oslovila, šli vedle sebe po chodníku. Když jim došlo, že má zapnutou kameru, žena se vzdálila a schovala se za dodávku. Dramatická scéna hned po ránu.

A teď proč se Ovčáčkovi nehodí, že byl s ekonomkou viděn? Možností může být celá řada. Nabízí se ale například jedna z nejjednodušších. Lipovská se tváří jako nezávislá konzervativní ekonomka, která má překvapivě dost podobné názory jako Pražský hrad a má blízko k Václavu Klausovi mladšímu i staršímu. Zřejmě se tedy jí ani Hradu příliš nehodí, aby byla viděna v ranních hodinách při cestě z bydliště Jiřího Ovčáčka.

Poněkud komediální chování prezidentova mluvčího nic nemění na závažnosti celé kauzy. Reportérka po Ovčáčkovi marně požadovala vyjádření k „čínské kauze“. Hrad odmítá komunikovat o okolnostech úmrtí předsedy Senátu Jaroslava Kubery a tlaku, který na něj společně s Číňany vytvářel. Jde o skandální záležitost, kterou by se měly zabývat tajné služby. Pražský hrad odmítá komunikovat s novináři, poslanci i s novým šéfem Senátu Milošem Vystrčilem. Podivné divadelní kusy Jiřího Ovčáčka sice pobaví, ale na závažnosti situace vůbec nic nemění.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články