Záhada party Roberta Šlachty. Je to ještě horší, než jste si mysleli

Robert Šlachta (ČTK)

Robert Šlachta | FOTO: ČTK

Před pár týdny se v průzkumech veřejného mínění objevilo jako politická kometa populistické a údajně protikorupční hnutí Přísaha Roberta Šlachty. Od toho momentu se Šlachta a spol. stali předmětem politických, marketingových a předvolebních analýz, které hledají uchopitelný odborný program, další tváře a osobnosti, a samozřejmě, jasné a čitelné odpovědi na ideové, hodnotové a především finanční ukotvení party pana Šlachty.

Protože čtení prázdných programových floskulí tohoto hnutí je ztrátou času a vizualizace tohoto politického projektu stojí a padá na jediné tváři a knize bývalého elitního policisty, dal jsem si tu práci a prozkoumal do posledního detailu jeho aktuální hodinové video, kterému pan plukovník říká „Napřímo“.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Jestli jste dosud pátrali, jaká záhada a skutečné marketingové tajemství se skrývají za zdánlivě raketovým úspěchem hnutí jednoho muže, budete nemile překvapeni. Je to ještě horší, než jste si mysleli. Předesílám, že jsem odpovědi vyčistil od neustálých návratů k tomu, jak je pan plukovník podle pana premiéra Andreje Babiše hezký muž, co Roberta Šlachtu fascinuje stejně jako přímo zvrácená posedlost teatrálním policejním zásahem vůči milence tehdejšího premiéra Petra Nečase na Úřadě vlády ČR a jejím vazbám na Vojenské zpravodajství a lobbisty. Připomeňme, že tahle akce skončila s téměř nulovými soudními výsledky. Nechme však nejdřív mluvit pana plukovníka přímo z první ruky, ve chvíli, kdy se cítí sám sebou a mezi svými lidmi a je absolutně autentický.

 

S kým bude spolupracovat Přísaha:

My si jedeme sami na sebe, budeme přesvědčovat, že Přísaha je to správný.

Jak je to s Přísahou jako „béčkem“ ANO:

Já jsem nikdy nikomu „béčko“ nedělal a bude to tak i nadále.

O sponzorovi Přísahy, který podporoval ANO:

Pan Fürst má životní příběh, já Miloše znám, teď už hodně dobře, a jsem rád, že nás Miloš podporuje.

Názor na očkování:

Je to věcí každého člověka, jestli se bude očkovat, nebo očkovat nebude. Chybí mi tam jasné vysvětlení od odpovědných osob a odmítám jakékoli sankce. Já jsem se dal očkovat, protože se setkávám s lidmi. Víte, že kolikrát jsou odborníci nejednotní.

O diskuzi na Prima CNN News:

I to, že jsem seděl sám, naproti tomu zbytku (politici KDU-ČSL a Pirátů – pozn. red.), to možná říkalo všechno.

O mikrovlnce v kanceláři:

Mikrovlnku v kanceláři nemám, ale možná ji máme v kuchyňce.

Důchodová reforma:

Tady je potřebná politická shoda, chceme se na ní podílet. Měla by platit pro delší než čtyřleté období. My budeme vstupovat do důchodové reformy s některými věcmi, které jsou nepřekročitelné.

Co mi říkal můj bývalý tiskový mluvčí:

Ti lidi, když zjistí, že jsme něčí, tak jsme v prdeli.

Financování Přísahy:

Jsme jedno z mála hnutí, které neví, s jakými financemi do volebního finále půjde.

Školství a vzdělávání:

Chceme se věnovat vzdělání, to je jedna z nejzásadnějších věcí. Pokud se vrátí ta bestie (pandemie), udržme ty děti ve škole. Pro mě je velmi zásadní duální vzdělávání, učňovské vzdělávání.

O partaji expolicajtů:

Myslím, že o nás víte první poslední. Myslím, že vidíte, jestli jsme partaj expolicajtů. Je důležité, jaký ten člověk je.

Řízení kampaně:

Já si řídím kampaň a mám lidi, kteří kampaně dělali. Já jsem opravdu svůj. Vím, že hledají nějaké píárísty, ale nenajdou. Tak to je, sám si to řídím.

Jak chcete přesvědčit voliče?

My vás chceme přesvědčit s programem a lidmi, kteří do toho půjdou. My chceme a budeme sloužit. Politika je služba občanům.

Politické ambice:

My to neděláme proto, abychom vstoupili do vlády. My to děláme proto, abychom pomohli ve věcech, které se nehýbou. Bavme se o konkrétním programu a s tím se domlouvejme.

Může být policista politikem?

Byl Kalousek dobrý politik? Dělal pro lidi? A co Babiš a Nečas? Hodnocení nechám na vás. Já jsem přesvědčen, že bývalý policista může být dobrým politikem. Já jsem tělem a duší policista a nikdy bych informace nezneužil.

Transparentnost:

Na všechno odpovím, není problém, jsem otevřený.

Opakuji, je to ještě horší, než jsme mohli čekat. Jediné, co se Šlachta naučil od svého „neexistujícího“ PR týmu, je, že nic neřekne, přesněji řekne, ale bez toho, aby bylo něco jasné. Po 30 letech od listopadu a 30 letech služby ve státě nám rychlokvašený politik se slovníkem tragikomického lampasáka z Černých baronů oznamuje, že jde sloužit lidem a že Přísaha „je to správný“. Odvolává se na program, který neexistuje, na lidi, které téměř nikdo neviděl, a oznamuje, že je třeba něco udělat s důchodovou reformou a školstvím. Něco a tečka. Chcete víc? Není to už nutné, tohle přece musí stačit, je tu jenom Robert Šlachta a ONI, temný politický polosvět, ve kterém hvězda nové tváře musí přece vždy zazářit a prolomit pětiprocentní práh pro vstup do poslanecké sněmovny.

Bývalý český premiér Petr Nečas s manželkou Janou  (ČTK)

Čím míň o něm víme, tím pro něj lépe. Ne však pro nás, protože jeho prozatímní nárůst popularity je potvrzením toho, že lidem imponuje ten závan lidovosti a obyčejnosti, který stojí na příběhu kluka z učňáku, jenž se postavil proti všem mocným českého světa a udělal z toho šílený biják na Úřadu vlády ČR. Nemáte se čeho chytit, protože všechno zaobalí do neuvěřitelně bezcenných slov a tlachání, které jsme slyšeli od všech jeho protikorupčních předchůdců snad už tisíckrát. Sledujete hodinové video absolutních banalit a jeden z potenciálních černých koní těchto parlamentních voleb v něm odkrývá politickou prázdnotu, jež nepřináší nic víc než službu vlastnímu egu, které utrpělo strašlivé kariérní šrámy. Přiznejme, jde tady o službu lidem, přesněji jednomu člověku. Jmenuje se Robert Šlachta a je ještě obyčejnější a nezajímavější, než jsme mohli doufat. A už dnes je jasné, že jeho očekávaná politická kariéra bude pro Česko tím, co jeho předvolební videa pro trochu střízlivého diváka: absolutní ztrátou času.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články