Zahradil je stejný „hrdina“ jako Klaus mladší. Na internetu uráží, naživo mlčí

Europoslanec a předseda neoficiálního "Spolku přátelství EU a Číny" Jan Zahradil  (ČTK)

Europoslanec a předseda neoficiálního "Spolku přátelství EU a Číny" Jan Zahradil | FOTO: ČTK

Občanská demokratická strana udělala za posledních pět let velký kus práce. Stále však jejímu snažení chybí ona pověstná třešnička na dortu. Tou by se mohlo stát pražské vítězství ODS v komunálních volbách a následný vstup Bohuslava Svobody zpět na pozici primátora. Na straně druhé jsou tu ovšem momenty, kdy se zdá, že uvnitř strany působí křídlo, které nemůže Petru Fialovi zapomenout, že uspěl se slušností, nevsadil na laciný populismu  a snaží se ODS, alespoň na sociálních sítích, trochu ušpinit.

Zatímco Václav Klaus mladší primárně nadává na TOP 09 a po vzoru svého otce se ve svých komentářích snaží dokázat svou „genialitu“, Jan Zahradil se ozývá pouze jednou za čas, ale také to vždy stojí za to. Tentokrát se europoslanec, který zřejmě trpí nedostatkem mediální pozornosti, jíž se mu nedostává z toho důvodu, že není proč o něm jakkoliv informovat, rozepsal o „pražské kavárně“ a rozpoznatelnosti jejích členů.

Stejně jako Jiří Ovčáček tak použil názvosloví, kterým chtěl zřejmě někoho urazit, leč, podobně jako u hradního mluvčího, nebo jeho pána, ukázal pouze na svou potřebu útočit na jiné. Jedno se ovšem musí Zahradilovi nechat, má představu o tom, co pojem „pražská kavárna“.

„Vedlejšími příznaky jsou například pravidelná četba Respektu, bezmezná důvěra ve zpravodajství ČT a „volba TOP 0,9“,“ dovzdělal facebookový národ europoslanec za ODS. Stejně jako jeho stranický kolega Klaus mladší je totiž hlavně internetovým hrdinou, který má ve zvyku například urážet na sociálních sítích novináře, kterým ovšem do očí neřekne půl slova.

Podobně jako syn bývalého prezidenta, když byl konfrontován s Miroslavem Kalouskem, o kterém na internetu „hrdinně“ nadával. Oba členové Občanské demokratické strany zřejmě trpí komplexem, který mají diskutéři pod články na zpravodajských webech. To je však velká škoda pro stranu, kterou, sice špatně, ale reprezentují.

Klaus ml. i Zahradil by se totiž daleko víc, než do ODS hodili třeba do SPD, kde by mohli pokračovat ve svých útocích na ostatní politiky a občany, kteří se jim právě znelíbí. Ještě lepší variantou by se však mohlo stát založení nového politického subjektu. Plného hněvu, zneuznání a vzteku. Třeba i proti Evropské unii, která oběma pánům tolik vadí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]