Zájem o elektrokola v Česku raketově roste. Češi mění klasická kola za elektrokola

Cyklistika (Ilustrační obrázek)

Cyklistika | FOTO: Ilustrační obrázek

Výhled do krajiny, který z okénka auta nemáte šanci zažít. Návštěva míst, která se vám pěšky zdají nedostupná, a to vše v rytmu zdravého pohybu s bonusem pobytu na čerstvém vzduchu. Cyklistika je zkrátka jízda, která stojí za to. A s pořádnou dávkou energie, třeba v sedle elektrokola Apache, to bude zážitek, kterého se nikdy dost nenabažíte.

Cyklistika stojí za to. A v sedle elektrokola dvojnásob

A protože na tento fakt přichází stále více Čechů, dobývají elektrokola i česká města, tedy nejen cyklostezky, ale i lesní a polní pěšiny. Poté, co se elektrokolům podařilo překonat pověry, že jsou to kola pro lenochy a seniory, si začínají užívat zasloužené výsluní obliby a slávy. Elektrokolo vás totiž rozhodně nenechá usnout na vavřínech a za poctivou dávku dopomoci budete muset zaplatit pořádným opřením se do pedálů.
Oproti klasickému jízdnímu kolu je elektrokolo vybaveno spolehlivou a přesnou řídící jednotkou, přehledným displejem, snadným ovládáním, a hlavně výkonným elektropohonem a vysokokapacitní baterií. Společně tyto komponenty dokonale spolupracují a dopřejí jezdci přesně tolik energie do pedálů, o kterou si právě řekne a jakou potřebuje. Díky elektrokolu tak dojedete mnohem dál i výš, a to bez větší námahy, než o kterou zrovna stojíte. Na elektrokole si ale můžete zařádit jako na klasickém kole a asistenci motoru kdykoli vypnout.

Zdravý pohyb a čistší příroda

V čem je elektrokolo lepší než kolo a výjimečnější než ostatní dopravní prostředky? Bezesporu ve svém ekologickém provozu a bonusu zdravější kondice jezdce. Elektrokolo totiž nemusí být jen a pouze prostředkem pro relaxaci či prvkem ke zpestření rekreace. Elektrokolo díky dopomoci, kterou vám může kdykoli aktivně poslat do pedálů, pomůže zlepšovat vaší fyzickou kondici, pomůže zhubnout nechtěné tukové zásoby a provede vás úskalími začínajících sportovců. Z počátku si můžete dopřát pomoc při šlapání naplno, a s vylepšující se kondicí si můžete míru dopomoci snižovat či zcela vysadit. A na takové příjemné sportování – ať už amatérské či časem i profesionální – rozhodně slyší i české cyklistické srdce. A to dokonce i to, kterému z různých zdravotních důvodů není umožněn jiný sport či pohyb. Díky elektrokolu může na své fyzičce a zdraví zapracovat každý – mladý i ten dříve narozený, zkušený i začínající cyklista. A to vše v dokonalém souznění s přírodou. Elektrokolo totiž během svého provozu neprodukuje žádný hluk, ale především žádné zplodiny – je tak velmi šetrné k životnímu prostředí a k přírodě.

Relaxace, sport i nezbytné přibližovadlo

Důvodů, proč si pořídit elektrokolo, může být hned několik. A všechny vám snadno tento dokonalý dopravní prostředek splní. Nejen Češi, ale prakticky cyklisté po celém světě, mění svá klasická jízdní kola za elektrokola proto, že si na nich mohou nejen vyrazit za město do přírody, ale i si vyčistit hlavu od starostí a odreagovat se jízdou s větrem o závod polní pěšinkou i lesními cestičkami čisté přírody. Elektrokolo je dokonalé v tom, že se snadno stane skvělým dopravním prostředkem pro jízdu městem – ať už se potřebujete přepravit do zaměstnání, do školy nebo si obstarat nákupy či pochůzky po úřadech. Elektrokolo je ve městě jako ryba ve vodě – zvládne prokličkovat rušnými silnicemi, překoná s přehledem kolony a přelstí ranní špičku. A co teprve parkování – s elektrokolem je to lahůdka. Místo najdete všude a zaparkovat elektrokolo můžete snadno třeba i přímo v kanceláři či rafinovaně v bytě.

Bez námahy – přesto dál i výš

Na elektrokole budete šlapat do pedálů vždy, s tím se rovnou smiřte. Ostatně, elektrokolo by lenoch ani nedocenil. Ale jistota toho, že za svou snahu budete odměněni a elektrokolo se s vámi o svou dobře ukrytou energii podělí kdykoli to budete potřebovat, dělá z elektrokola přeborníka nad klasickým jízdním kolem. Jízdu si tak vždy užijete a nemusíte být zrovna jen seniorem toužícím po aktivním životě. Díky elektrokolu vás vyjížďka obohatí vždy, když vám síla a energie ubývá vlivem přibývajících let a zdravotních neduhů nebo jen proto, že se vám zrovna dneska nechce vydat se ze všech svých sil. Díky elektrokolu nebudete v cíli nikdy poslední, výkonnostní rozdíly tak jako by nebyly. A pustit se můžete i do výzev, na které jste si dříve ani netroufli pomyslet.

Do cíle své cesty navíc v sedle elektrokola dojedete vždy bez potu, zadýchání i námahy, pokud samozřejmě zrovna po této možnosti zatoužíte. Intenzitu dopomoci si volíte snadno díky ovladači na řídítkách vy, nic vám tak nebrání dát si i pořádně do těla a zapracovat tak na své kondici na maximum. Pokud vlastníte sportovní hodinky, můžete je na cestách využít jako GPS navigaci. Některé sportovní hodinky už mají uvnitř systému dokonce zabudované cyklomapy.

Prodej elektrokol v Česku pokořil nový rekord

A právě počet nových spokojených cyklistů je důkazem, že elektrokola posouvají svět cyklistiky zase o kus dál i výš. Jen v minulém roce se prodalo v České republice přes sto tisíc elektrokol a z toho téměř 80 procent bylo také v Česku vyrobeno. Zatoužíte-li po elektrokole, není nic jednoduššího než navštívit jednu z více než tisícovky specializovaných cykloprodejen a vybrat si elektrokolo na míru svým cyklistickým snům.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]