Zajímavé zjištění. Andrej se bojí davu lidí. Ten totiž neuplatí, ani nezastraší

Němý protest proti Andreji Babišovi (Pavel Hofman)

Němý protest proti Andreji Babišovi | FOTO: Pavel Hofman

Vypadalo to tak už delší dobu. V neděli se to definitivně potvrdilo. Andrej se bojí davu lidí. Tak jako každý autoritář. Proto v minulosti odmítl mluvit se svými odpůrci na veřejnosti. A proto v neděli utekl z Lán bočním vjezdem, nepřišel ani na ohlášenou tiskovku. Protože poblíž novinářů postávala skupina jeho odpůrců. Odjel do svých bezpečných Průhonic a tady hezky na terase udělal náhradní tiskovku. Bez odpůrců, v klidu. Pro něj.

Lucie Borhyová, moderátorka TV NOVA (ČTK)

Ono je to logické. Andrej Babiš je v politice i byznysu zvyklý fungovat na jednoduchých principech. „Partnery“ zastraší, nebo si je koupí. Jenže s davem naštvaných lidí je to jinak. Ty si nekoupí. Ty nezastraší ani na ně neuplete účelovku. Zatím. Zatím na demonstracích neparkují policejní antony a proti lidem zatím nestojí pánové se štíty a obušky. Jak to bývalo. Jenže ty, kteří ony obušky na demonstrace rádi posílají, teď Babiš s chutí bere do vlády. Takže, na co se můžeme těšit?

Je to úsměvné. Velký šéf, který se podle svých slov nikoho nebojí a bude až do smrti kandidátem na premiéra, má strach ze skupiny demokratů s transparenty v rukou.

To je současně cesta pro jeho odpůrce, jak se ukazuje. Čím víc demonstrací, čím větší demonstrace, tím hůře pro Andreje. Z naštvaných desetitisíců lidí na Václaváku má stejný strach jako z několika desítek u brány v Lánech. Zajímavé zjištění, které by měli mít demonstranti na paměti.

 

 

 

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]