Australanka, která v lednu přivedla na svět zdravá paterčata, bude mít k dispozici až 150 dobrovolníků. Ti jí budou pomáhat s péčí o děti, na internetu současně probíhá sbírka na pomoc rodině v případě finanční nouze. Pozornost si na Facebooku 26letá matka Kim Tucci získala popisováním různých fází svého těhotenství, jeho průběh dokumentovala fotografka z města Perth, kde Kim Tucii žije se svým mužem.

Fotografie paterčat díky sociální síti oběhla celý svět. Šance na početí paterčat přirozenou cestou je přibližně 1 : 5 000 000 000. Na svět přišly děti během pouhých 2 minut císařským řezem, u porodu čtyř děvčat a jednoho chlapce asistoval tým 50 lékařů. „100 prstů a 6 srdcí bijících v jednom rytmu. Moje tělo vybojovalo nejtvrdší bitvu svého života,“ řekla paní Tacci po porodu.

Lékaři jí původně nabízeli počet dětí v děloze zredukovat na tři, aby se zvýšila pravděpodobnost jejich přežití. Matka zákrok odmítla, a výsledek událostí jí dal posléze za pravdu. Děti se narodily zcela zdravé. Doma se na ně těšil devítiletý bratr a dvě sestry (2 a 4 roky).

Chůvy a pomocníky čeká v rodině Tucci nyní poměrně dost práce – děti se musí denně 50krát přebalit a 40krát nakrmit. K tomu je zapotřebí udržovat s dětmi fyzický kontakt, na který rodiče nebudou stačit. Někteří z dobrovolníků mají podle listu Daily Mail v rodině trojčata i čtyřčata, tudíž mohou pomoci i díky vlastním zkušenostem.

Revue Forum Banner