Soukromá kolekce fotografií ze zákulisí královské svatby britského prince Charlese s princeznou Dianou se 34 let po svém pořízení objeví na zářijové aukci ve Spojených státech. Informoval o tom list The Guardian.

Jde o 12 snímků ze slavnostní recepce uspořádané 29. července 1981 v Buckinghamském paláci po svatebním obřadu, který se konal v katedrále svatého Pavla. Sedm černobílých a pět barevných fotografií pochází z kolekce asistenta anglického fotografa Patricka Lichfielda, který jako jediný tehdy směl pořizovat neformální záběry královské rodiny a hostů po návratu do Buckinghamského paláce.

Šest větších snímků zachycuje princeznu Dianu ve svatebních šatech se členy rodiny a svatebními hosty včetně královny, prince Charlese, princezen Anne a Margaret a prince Adrewa. Jedna z fotografií zabírá zezadu novomanžele shlížející z balkonu Buckinghamského paláce na shromážděný dav lidí.

Dražbu pozoruhodných rarit, na níž bude kolekce těchto fotografií nabízena, hodlá aukční dům RR Auction uspořádat 24. září v Bostonu.

Revue Forum Banner