Taky už nevíte, co pořád kupovat k narozeninám, svátkům či výročím? Stává se často, že vyberete špatný dárek? Zkuste něco jiného – vyrobte dárek sami. Bude to netradiční, milé a originální.

Pokud jste kreativní, podívejte se, jak vytvoříte kytici „růží“ z muffinů, pestrobarevné palačinky, sušenky s obrázkem vašeho pejska, nebo dort jako bonboniéru. Je to snadné a podle videa se to naučíte raz dva. K oslavám svátků či narozenin tak můžete darovat netradiční sladkost.

Co udělá každému stoprocentně radost? Rozhodně něco dobrého k jídlu. A pokud to i hezky vypadá a je zjevné, že jste si dali záležet, vězte, že své milé rozhodně potěšíte.

Pro něžnou dámu můžete vyrobit kytici, k t ale musíte být opravdu šikovní a mít trpělivost. O tom, že se pak zavděčíte dobře upečenými muffiny, rozhodně nepochybujte.

A jak takové muffiny nejlépe udělat? Potřebujete 250 g hladké mouky (na ovocné muffiny dejte 200 g hladké a 50 g polohrubé), 100 g cukru (s čokoládou uberte, s kyselým ovocem naopak přidejte), 2 lžičky prášku do pečení, špetku soli, vanilkový cukr, 2 středně velká vejce, 200 ml mléka (nebo 200 g jogurtu a trochu mléka) a 85 g másla (rozpuštěného a zchladlého)

Tekuté ingredience v pokojové teplotě prošlehejte dohromady. V jiné míse si promíchejte sypké ingredience a smíchejte obě směsi dohromady. Promíchejte lžící v těsto a naplňte formičky cca do 3/4. Nejdůležitější je ale konzistence těsta, tekutější těsto by vám mohlo příliš vyběhnout, nahoře se spojit (hlavně v teflonové formě) a ještě se přichytit na formu. Řiďte se raději instinktem a osobní zkušeností, přidejte kytičky a dárek je hotov!

Pochutnat si ale můžete. na skvělých perníčcích. Co je třeba? 2 lžíce medu, 1 lžička strouhané citronové kůry, 1 lžička jedlé sody, 250 g cukru moučky, 70 g Hery, 2 vejce, 500 g hladké mouky a 1
prášek do perníku. Na pomoučněném vále vyválíme placku o síle asi 3 mm a vykrajujeme různé tvary. Před pečením perníčky potřeme rozšlehaným vajíčkem a pečeme na plechu s pečicím papírem asi 12 minut na 180 °C. A pak už tvoříme podle naší fantazie i schopností!

 

Revue Forum Banner