Mladí milenci to nikdy neměli snadné, pro mladistvé v indonéské provincii Západní Jáva bude ale randění brzy ještě složitější. Místní úřady totiž rozhodly, že mladší sedmnácti let se od nynějška nesmějí scházet po deváté hodině večer. Cílem opatření je bojovat proti morálnímu úpadku společnosti včetně nárůstu počtu neplánovaných těhotenství u dětí, napsal britský list The Daily Telegraph.

Zákazy mají pomoci k návratu tradic

Šéf okresu Purwakarta Dedi Mulyadi řekl, že pokud budou mladí po devátého hodině večer třikrát přistiženi, radnice může rodiče donutit, aby děti sezdali. Jak dodal, opatření by mělo zajistit, aby děti chodily brzy spát a aby se region vrátil k tradičnímu způsobu života. Purwakarta leží asi 100 kilometrů od indonéské metropole Jakarty. Indonésie je zemí s největší muslimskou populací na světě.

„Pocházím z vesnice a tam jste po deváté hodině večer už nemohl navštívit souseda, protože všichni vesničané už byli v posteli a připravovali se na brzké vstávání, aby mohli pracovat na rýžových polích,“ citovala Mulyadiho agentura AFP.

Páry se nesmí setkat ani doma

Nesezdané páry v oblasti se prý budou moci scházet během dne. Po západu slunce budou ulice kontrolovat speciální hlídky a instalovány budou i nové kamery. Mladí milenci budou mít údajně zakázáno scházet se večer nejen venku, ale i doma. Podle indonéských médií má krok u místních podporu, již s ním souhlasili představitelé asi 200 vesnic.

zdroj: ČTK

Revue Forum Banner