Za 2 750 dolarů (zhruba 68 tisíc Kč) se ve středu večer v americkém Las Vegas vydražily v rámci soutěže Miss Universe luxusní dámské náramkové hodinky Prim od společnosti Elton hodinářská, s diamanty od české společnosti Diamonds International Corporation (DIC). Celkový výtěžek aukce všech předmětů jde na dobročinné účely pro Opportunity Village.

Předměty do každoroční dražby věnují vždy všechny země, které mají v soutěži o titul královny krásy svou zástupkyni. Vydražené hodinky „Miss Universe“ Prim Sphére navrhlo designové Studio Olgoj Chorchoj a pro DIC je vyrobila firma Elton hodinářská. Model vychází z moderní kolekce, která získala několik ocenění za design u nás i v zahraničí. Jde zároveň o nejcennější předmět dražby.

Přestože vyvolávací cena hodinek začínala na hodnotě 100 USD, vydražil je jejich nový majitel za částku 2 750 dolarů (cca 68 tisíc Kč). Jde o vůbec první hodinky “Miss Universe” v 65leté historii soutěže. Počítá se s výrobou limitní série v počtu 79 kusů, tedy celkem 80 ks, což byl počet soutěžících o Miss Universe 2015.

Tvůrce hodinek PRIM SPHÉRE „Miss Universe“ inspiroval dokonalý oblý tvar koule, zemské sféry, který zároveň evokuje nekonečnost vesmíru (anglicky Universe). Dámské hodinky jsou osazeny mechanickým strojkem cal. 93 s ručním nátahem, vyvinutým a vyrobeným v továrně společnosti ELTON hodinářská, jediným českým výrobcem hodinek značky Prim. Pouzdro je vyrobeno z leštěné nerezové oceli, číselník je krytý safírovým konvexním sklem. Jedinečný design dodává hodinkám číselník, osazený diamanty.

 

 

Revue Forum Banner