Na Vysočině je herecká přípravka pro koně. Budoucí zvířecí herce tady učí zvládat stres, který zažívají, když jsou například uprostřed filmové bitevní vřavy a nad hlavou jim létá dron s kamerou. Firma, která připravuje koně i jezdce nejen pro film, ale i pro různé show, dnes ukázky tréninku předvedla novinářům na farmě Rybníček na Pelhřimovsku.

Byli tak svědky toho, jak si kůň postupně zvyká, že kolem něj krouží dron. Napoprvé se zvíře splašilo, už jen když letadélko zahlédlo v poměrně velké vzdálenosti, po řadě opakování se „horsemasterovi“ Václavu Plánkovi podařilo docílit toho, že kůň na sobě nechal dron téměř přistát, aniž by dával najevo známky znepokojení. Podobný trénink vyžaduje přivyknout koně situacím, kdy je osedlán třeba jezdcem v brnění, který z jízdy srazí svým kopím pěšáka.

Jak se koně osvědčili přímo při natáčení, mohli diváci vidět třeba v pohádkách S čerty nejsou žerty, O princezně Jasněnce a létajícím ševci, Tajemství staré bambitky, ve filmech Cyril a Metoděj a Ve jménu krále či v seriálu Ať žijí rytíři!

Herci, kteří to potřebují pro svou roli, se zase mohou na farmě naučit jezdit na koni. Marie Šoposká se tu deset dní připravovala na natáčení třídílné televizní inscenace Jan Hus.

Revue Forum Banner