Do prodeje jdou v těchto dnech první vstupenky na nejdelší skluzavku světa. Tunel, měřící na délku 178 metrů, vede z londýnské věže Orbit Tower (jinak také ArcelorMittal Orbit). Pro veřejnost se má atrakce otevřít 24. června.  Vstupenky by měly stát podle CNN 22 eur, a to včetně návštěvy vyhlídkové terasy.

Autorem je Carsten Höller, který skluzavku vyprojektoval jako jednu z možností, jak se dostat z vrcholu 115 metrů vysoké budovy, postavené v roce 2012 architektem Anishem Kapoorem pro Olympijské hry. Skluzavka na Orbit Tower se bude po svém dokončení skládat ze 30 částí, z toho je nyní 12 kompletních. Dráha bude mít celkem 12 zatáček, nebudou chybět ani spirály.

Jízda na ní začíná ve výšce 74 metrů, člověk  v ní bude moci nabrat rychlost až  25 kilometrů za hodinu. Celá jízda bude trvat kolem 40 sekund. Na vrcholku Orbit Tower lze navštívit také rozhlednu Královny Alžběty. Věž je považována za největší ukázku britského umění ve veřejném prostoru. Byla navrhována tak, aby působila jak umělecký artefakt a dlouhodobá připomínka OH zároveň.

Revue Forum Banner