V Británii vyšel nový příběh o oblíbeném dětském hrdinovi medvídkovi Pú. Kniha Winnie-The-Pooh And The Royal Birthday (Medvídek Pú a královské narozeniny) připomíná jak letošní devadesátiny panovnice Alžběty II., tak 90 let od doby, co vyšla první kniha o Púovi.

Patrně nejslavnější medvěd světa, známý šibal a gurmán, se v knize vydává červeným dvoupatrovým autobusem do Buckinghamského paláce, aby předal královně dar. Doprovází jej jeho přátelé Kryštůfek Robin, Prasátko a Ijáček. Púovi se podaří dostat až ke královně a ukáže se, že oním darem je jedna z jeho slavných básní, kterou Pú Alžbětě II. odvážně zarecituje.

Chlapeček, který královnu doprovází a silně se podobá jejímu pravnukovi, princi Georgeovi, pak dostane od Prasátka balonek.

Knihu napsala Jane Riordanová, ilustroval ji Mark Burgess, který rovněž nakreslil obrázky k prvnímu autorizovanému pokračování medvídkových příběhů Návrat do Stokorcového lesa, a převyprávěl ji známý herec Jim Broadbent.

První povídka o Púovi byla otištěna v listu London Evening News 24. prosince 1925, ale knižně vyšla medvídkova dobrodružství pod názvem Medvídek Pú až v roce 1926. V témže roce se narodila také Alžběta II. Dva roky nato přibylo Púovo zátiší a posléze tyto tituly začaly vycházet společně.

Měly obrovský úspěch a medvídkova dobrodružství začala být natolik populární, že jejich autor, britský spisovatel Alan Alexander Milne, napsal o Púovi další knihy a básně. Byly přeloženy do šestačtyřiceti jazyků.

Revue Forum Banner