Dvaadevadesátiletá Italka se shledala s jednasedmdesátiletou dcerou, od níž byla proti své vůli odloučena na konci 2. světové války. Matku pomohl na popud dcery vyhledat Červený kříž a dokumentační středisko, které se zabývá válečnou historií.

Němka považovala matku za mrtvou

Matka pocházela ze severoitalské vesnice v kraji Emilie Romagne. Byla odtud poslána na práci do Německa a tam v roce 1944 otěhotněla s německým vojákem. Jeho rodina se dítěte okamžitě ujala a matka se po válce vrátila domů bez dcery.
Němka věděla, že její matka byla Italka, ale žila v domnění, že zemřela. Otcova rodina si nepřála, aby se pokoušela matka kontaktovat. Až když loni otec zemřel, Margot Bachmannová se obrátila na Mezinárodní pátrací službu a ta zjistila, že matka stále žije. Obě ženy se setkaly o víkendu ve vesnici Novellara, kde matka bydlí.

Pátrání přes zákaz otce

„Když jsem začala pátrat, abych se o ní něco víc dověděla, nepředstavovala jsem si, že ji jednou obejmu. Otec mi zakázal ji hledat, ale já jsem to udělala po jeho smrti a díky podpoře své dcery,“ řekla Bachmannová listu Il Quotidiano.
Mluvčí italského Červeného kříže Laura Bastianettová případ považuje za malý zázrak. „Setkání matky s dcerou po 71 letech je vzácné. Shledají se obvykle bratři a sestry. Lidí, kteří přežili válku, už žije málo,“ řekla.

Revue Forum Banner