V lednu 2017 bude muset současný americký prezident Barack Obama opustit Bílý dům. Jak nyní uvedl deník New York Times, zřejmě si již vybral dům, do něhož po opuštění úřadu přestěhuje nejen rodinu a osobní personál.

Podle médií si  Obamovi pronajali vilu v oblasti Kalorama, který leží pouhé 3 kilometry od prezidentského sídla. Dům patří Joe Lockhartovi, který kromě jiného působil také jako tiskový mluvčí Billa Clintona. Již dříve Obama řekl, že hodlá i nadále zůstat ve Washingtonu, minimálně dokud jeho 14letá dcera Sasha nedokončí školu.

Čtyřpatrová vila poskytuje prostory o velikosti 760 čtverečních metrů, má 9 ložnic a 8 koupelen. Současný majitel koupil statek před 2 lety za 5,3 miliony dolarů. Kromě Obamy s manželkou a dvěma dcerami v domě bude bydlet prezidentova švagrová Marian Robinsonová a členové jeho osobní ochranky. I jako bývalý prezident bude Obama neustále střežen bezpečnostními službami.

Klidná čtvrť Kalorama je posetá velvyslanectvími, proslulé je svou krásou zdejší islámské centrum. V blízkém okolí je místo považováno za oázou klidu v hektickém městě. „Je tu velmi klidné okolí, což je důvod, proč to tady všichni tak milujeme,“ řekl jeden z obyvatel deníku New York Times.

Revue Forum Banner